Slow Motion na timecode
Witam, mam taki problem, otóż jak zrobić slow motion na timecode ?
W sumie udało mi się, nałożyłem na film Media FX -> Sony timecode. Lecz pojawił się problem taki, że timecode zaczyna się od początku filmu a ja chcę aby zaczął się gdzieś tak w 5/10 sekundzie (na filmie który jest w jednym klipie) i jak tnę film to timecode sie nie zeruje (wiem, że na tym polega media FX). Próbowałem nawet "set time at cursor" ale też nic. Pod koniec filmu chce zrobić na timecode slow motion.
Renderowanie trzysta razy odpada :) Jakieś pomysły ? Możecie pomóc z tym wyzerowaniem timecode na media FX albo ogólnie nowy pomysł jak dokonać slow motion na timecode.
Odpowiedz
Timecode trochę do czego innego służy. Zawsze możesz nałożyć w event fx.
Jeśli chcesz mieć zwyczajnie licznik, to lepiej zrobić ręcznie.
Odpowiedz
Tylko jak go potem spowolnić równo z filmem ?
Odpowiedz
licznik?
Proporcjonalnie :)
Ewentualnie możesz zrobić myk znany od bardzo dawna:
Otwierasz nowego Vegasa, wrzucasz na timeline klip video, dodajesz timecode (w jakiej chcesz formie - byle by działał poprawnie - tzn poprawnie odliczał), zapisujesz jako 01.veg
Następnie otwierasz nowego Vegasa, przeciągasz na timeline plik 01.veg (nie otwierasz tylko wrzycasz, jak zwykły klip), robisz zwolnienie (za pomocą np. velocity - aby mieć pełną kontrolę). Dodajesz "disable resample", jeśli chcesz...

Nie tracisz w ogóle na jakości, bo materiał nie jest przekodowywany.

I jeszcze info dla potomnych...

Przy wrzuceniu efektu TIMECODE na event Fx, licznik timecode'u zawsze rozpoczyna liczenie od zera.

Przy wrzuceniu efektu TIMECODE na MediaFx, licznik timecode'u będzie podawał timecode zapisany w filmie (jeśli taki występuje). Można ręcznie wprowadzić początkowy stan licznika, wchodząc w Properties klipu > zakładka Media, w pozycji "timecode: wybieramy: "Use custom timecode", oraz wpisujemy początkowy czas timecode'u, który ma być wyświetlany.
Odpowiedz
Dzięki, bardzo pomogłeś :)
Odpowiedz