Nowsze karty graficzne nie wspierane przez Sony Vegas?
Przesiadłem się ostatnio z mojej starej karty graficznej gts 250 na nowszą gtx 770. Mam najnowsze sterowniki itd., a mimo tego czas renderu w Sony Vegas jest dokładnie 2x dłuższy niż przy starej karcie.
Spotkał się ktoś z Was takim problemem, wie co zrobić? Jedyne co znalazłem to na zagranicznych forach osoby mające również te problemy z długim renderowaniem przy nowych kartach, ale żadnego rozwiązania nie znalazłem.
Odpowiedz
Póki co, nic nie zrobisz. To jest problem programistów Vegasa, jedynie możesz wyłączyć wspomagania renderowania przez GPU.
Być może wersja 13 będzie lepiej się sprawowała, ale cudów bym się nie spodziewał.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, trochę mnie tym przybiłeś :/. Karta ma spore możliwości, które w ogóle nie mogą być wykorzystane.
Wiem, że to może nieodpowiednie na tym forum, ale możesz mi polecić jakiś program do renderowania filmów, który współpracuję z taką kartą? Mam dobry sprzęt i zależy mi na szybkim i sprawnym renderowaniu filmów, szczególnie że robię to dość często.
Odpowiedz
Szybki procesor i7 oraz dobrana płyta główna. To jest 95% sukcesu. Pojęcie renderowania jest względne, dla jednego to encoding, dla innego rzeczywiście rendering + encoding. Pamiętaj, że Vegas przy pomocy karty dopala w zasadzie tylko h264.

Odpowiedz
Niby 95% sukcesu, a w moim przypadku zmiana karty na dużo lepszą, spowodowała 2x wolniejszy czas renderowania całego filmu. Korzystam z Main Concept AVC, więc h264 jest tu jak najbardziej używane. Robię filmy głównie pod YouTube i jak już pisałem dość często, więc zależy mi na jak najszybszym odbyciu całego procesu ;). Więc da się cokolwiek z tym zrobić (rozumiem, że w Vegasie nie), jakiś inny program, czy deal with it :)?
Odpowiedz
Z tego co gdzieś wyczytałem, jest szansa, że VP13 będzie potrafił obsłużyć keplera w odpowiedni sposób. Jak jest na prawdę - zobaczymy za tydzień.
Sam się zastanawiałem, czy zmienić GTX560oc na coś nowszego, czy nie przeskoczyć na Radeon'a (który podobno całkiem nieźle śmiga).

A jeśli chodzi o alternatywę, to sprawdź program TMPGEnc (on potrafi wycisnąć moc GPU).
Odpowiedz
Vegas 13 będzie już niedługo, spora część kodu została przepisana, wiec kto wie. Możesz spróbować jak radzi Mateusz zewnętrznego encode i frameserving z Vegasa.

Odpowiedz
gdzieś wyczytałem, że nvida sama blokuje swoje karty gameingowe żeby nie zabijać sprzedaży kart z linii quadro.
w tym samym miejscu podano że amd nie uprawia takiej polityki z radeonami. sam mam radeona i nie narzekam na wspomaganie renderowania z opencl.
Odpowiedz
Testerzy używający nVidi i nowych updatów narzekają właśnie na nowe wynalazki. Na betaforum ostatnio ktoś pisał o problemach z resztkami z niektórych okien dialogowych. Okno znika i zostaje "duch".
Problem okazały się NvBackend.exe który staruje wraz z systemem i 'ShadowPlay' Full Screen Recording' który dała nVidia.
Tu stara w zasadzie wychodzi, że GPU ok, ale karty dla graczy to karty dla graczy, a do pracy do pracy...

Odpowiedz
@Przem - a mógłbyś napisać coś więcej? Jak masz model, jak wyglądają czasy renderingu? (avc, xdcam) w porównaniu do cpu only...
Jak wygląda płynność podglądu, wspieranie gpu dla odszumiania przy pomocy wtyczki neat?
Odpowiedz