Jaka karta do przechwytywania video do SV 11 pro ?
Witam

Jakie karty do przechwytywania wideo w rozsądnej cenie współpracują z Sony Vegas 11 pro (Sony Video Capture 6.0)?

Proszę o odpowiedź
Odpowiedz
Pytanie: jakie wideo chcesz przechwytywać (standard obrazu czyli rozdzielczości i liczby klatek na sekundę + ewentualnie czy ma to być progresywny format) i w jaki sposób będzie ono dostarczane (standard złącza pod które ta karta ma być podpięta)?
Odpowiedz
Witam
Chcę przechwytywać ze źródła analogowego do płyt DVD. Łącze USB najlepiej 3.0.
Odpowiedz
A ile chcesz wydać? Zobacz na shuttle http://www.blackmagicdesign.com/products/intensity/
No albo np. to ale to koduje do h264: http://www.blackmagicdesign.com/products/videorecorder

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wydać ok 400zł. A czy te powyższe współpracują z SV11pro?
Odpowiedz
Pytanie, co masz dokładnie na myśli pisząc "współpracują". Czego oczekujesz. Zasadniczo współpraca Vegasa w zakresie zgrywania z tego typu źródeł (magnetowidu VHS na przykład) nie odbiega od zgrywania bo ja wiem, VirtualDubem, AmCap czy czymkolwiek w tym stylu. Czy szukasz urządzenia które będzie w locie kodować własnym prockiem do mpeg2 na przykład, czy tylko przetwornika analogowo cyfrowego? Itd.
Możesz też rozejrzeć się za jakimiś kartami AVERa na przykład.

Odpowiedz
Dla mnie Sony Video Capture to najmniej sensowny wybór w tym przypadku. Nawet gdyby obsługiwał kartę do przechwytu (mojej nie obsługuje), to zgrywać będzie w RGB, bo przecież nie ustawimy w tym programie formatu zgrywania. Najlepszy wg. mnie soft do zgrywania analogu to AmarecTV.
Odpowiedz
O, fajny, nie znałem, ogólnie wszystkie te softy robią mniej więcej to samo, w zasadzie tylko zestawiałem grafy, ale tu widzę, można chyba też ręcznie zmodyfikować graf, ciekawe, ciekawe, to czasem rozwiązuje mnóstwo problemów. Dzięki za info!

Odpowiedz
Oprócz dużych możliwości ustawień, ma jeszcze jedną zaletę: jako jedyny bez żadnych kombinacji synchronizuje dźwięk z obrazem.

(04-02-2014, 22:03)Pinto napisał(a):  Najlepszy wg. mnie soft do zgrywania analogu to AmarecTV.
Nie tylko z kartami do analogowego przechwytu powinien sobie poradzić:) Widzę, że autor udostępnia presety do Intensity Pro.
Odpowiedz
Witam
Kupiłem kartę Black Magic Intensity Shuttle USB 3.0 ale niestety nie współpracuje z moim komputerem.
Jeśli nie ta karta jaka?
Zależy mi żeby współpracowała z Vegasem bo wtedy program automatycznie wychwytuje sceny.
Odpowiedz