Kupno kamery - wybór
Witam, mam zamiar kupić nową kamerę, ponieważ moja obecna (jakiś bubel Aiptek) tylko czasami, prawie wcale nie można jej włączyć, kupiłem nowy akumulator i też nic, niestety nie da się jej naprawić.
Chciałbym kupić już coś takiego lepszego, a nie tandetę, myślałem nad markami Panasonic, Sony lub JVC, jaką kamerę mi polecacie, aby trochę mi posłużyła i żebym nie żałował tego wyboru.
Głównie służyć ma do nagrań amatorskich. Cena 1000-1500 zł.
Wyraźcie swoją opinię na temat danej kamery, jak się sprawuje itp.
Jest jeszcze jeden problem, a więc teraz prawie wszystkie kamery nagrywają w formacie AVCHD w .mp4 posiadam Sony Vegasa 12 i otwiera on mi plików MP4 co z tym zrobić?
Odpowiedz
Ostatnio kupiłem Sony HDR-CX220, za 700zł. - stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Full HD 50p, 32x zoom, 26 mln. b/s. Zapisuje w AVCHD .mts. Trochę poniżej ceny, którą preferujesz, ale nie zaszkodzi trochę zaoszczędzić. Kamera sprawuje się bardzo dobrze, można zauważyć lekki, nie przeszkadzający szum w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Praktycznie rozdzielczość nie jest full hd, tylko trochę poniżej tego, ale jeśli nie używamy zooma cyfrowego, to bez problemu można na to przymknąć oko. Kolejną, a zarazem największą wadą jest lekki - nie zawsze dostrzegalny efekt rybiego oka, którego można się pozbyć poprzez lekkie zoomowanie. Za taką cenę, jak najbardziej polecam.
Odpowiedz
(03-30-2014, 20:46)DonMateo07PL napisał(a):  Ostatnio kupiłem Sony HDR-CX220, za 700zł. - stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Full HD 50p, 32x zoom, 26 mln. b/s. Zapisuje w AVCHD .mts. Trochę poniżej ceny, którą preferujesz, ale nie zaszkodzi trochę zaoszczędzić. Kamera sprawuje się bardzo dobrze, można zauważyć lekki, nie przeszkadzający szum w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Praktycznie rozdzielczość nie jest full hd, tylko trochę poniżej tego, ale jeśli nie używamy zooma cyfrowego, to bez problemu można na to przymknąć oko. Kolejną, a zarazem największą wadą jest lekki - nie zawsze dostrzegalny efekt rybiego oka, którego można się pozbyć poprzez lekkie zoomowanie. Za taką cenę, jak najbardziej polecam.
Dzięki, właśnie oglądałem kilka filmików na YouTube nagrywanych tą kamerą Sony HDR-CX220 i faktycznie szumy są, muszę połazić po sklepach i zobaczyć co mają ciekawego z kamer i coś wybrać, bo na ten g*wniański szajs "AIPTEK" nie mam już siły, udaje się ją włączyć z 1 ew.2 razy na 50 prób czasami w ogóle się nie włączy, nagrywa też i trzaska w połowie i dupa nie zapisuje dotychczasowego materiału, jeśli ktoś chce się pokusić na kamerę tego typu Aiptek, Medion, Vordon, Toshiba Camileo itp. serdecznie NIE polecam! :/
Czyli Twoja kamera spisuje się całkiem nieźle? Dzięki za pomoc, dobrej nocy życzę!
Odpowiedz
Co do szumów, przy dobrym oświetleniu lub świetle dziennym szumów praktycznie wcale nie ma. Chociaż pewnie znajdziesz coś lepszego w niedużo droższej cenie.
Odpowiedz