Jak zrobić taki efekt przejścia.
Witam,
mam pytanie jak zrobić efekty przejścia, które towarzyszą pojawiającym się napisom w poniższym filmiku? Z napisami sobie poradzę, tylko bardziej chodzi mi o to skąd mogę pobrać tego typu wstawki?

Odpowiedz
Takie efekty przejścia. Powtarzam - przejścia, nie animacji; są w Vegasie. Zakłądka TRANSITIONS oraz odpowiednia nazwa efektu. Teraz nie pamiętam jak się nazywa, poszukaj. To prostsze niż myślisz.
Odpowiedz
Może źle to nazwałem. Chodzi mi o tą wstawkę (animację) która pojawia się "pod" tymi wchodzącymi napisami. Są jakieś strony z których można takie coś pobrać?
Odpowiedz
Prawie wszystkie "animowane" wstawki możesz zrobić/nakręcić samodzielnie ustawiając nieprawidłową ostrość w lustrzance czy lepszej kamerze a od biedy po prostu filmując odpowiednio oświetlony i ustawiony względem kamery np. kawałek kartki, (lub np. powierzchni wody pod słońce) i potem w programie montażowym jego rozmycie np. gaussian blur-em. Ale rozumiem, na początku takie rzeczy są trudne a efekty nieporadne (trzeba kilka godzin poćwiczyć, pobawić się światłem, filmowanym obiektem, optyką itd) a chcesz szybko taki efekt uzyskać. Wiele takich klipów znajdziesz na artbeats.com pod hasłem np. "blurred" i ewentualnie tradycyjnie "film clutter" - takie filmowe paski i szumy. Wiem - to jest płatne, ale szanujmy pracę innych, skoro poświęcili swój czas i środki, żeby Tobie i wielu innym było łatwiej i szybciej.
Odpowiedz