Renderowanie bez tła.
Witam,
chciałbym stworzyć nakładkę na stream. Problem w tym, że gdy dodałem scenę pokazuje mi czarne tło w wyrenderowanym filmiku.

Chciałbym aby tło było przezroczyste tak jest w pliku .png ale żeby to był filmik, wiem, że aby warstwy były przezroczyste muszą być jako Add, Screen lub Overlay. Chodzi mi o główne tło aby była tylko ramka, bez tła, żadnego.
Odpowiedz
Siemano. Nie znam się na twitchowych specyfikacjach, ale podejrzewam że musisz uzyskać materiał z zapisanym kanałem alpha. Tryby mieszania o których mówisz (screen, overlay) interpretują kolory obrazu, ale po wyrenderowaniu bez tego kanału na nic Ci się nie zdadzą.

W vegasie możesz wypuścić plik .mov z formatem wideo PNG, który przechowuje informacje o przezroczystości.

EDIT: jak będziesz sprawdzał w programie czy zachowała się przezroczystość, pamiętaj że musisz włączyć interpretację alphy (robisz to bodaj klikając prawym na pliku i wchodząc w jego preferencje).
Odpowiedz
Próbowałem się bawić tą alphą we właściwościach pliku ale nadal mam to czarne tło, nawet używając formatu .mov z opcją PNG :/
Co źle robię?
[Obrazek: Fbm45jy.png]
Odpowiedz
Przede wszystkim ustaw rozdzielczość w projekcie na taką, jaką będzie miał materiał na który trafi nakładka. Następnie przesuń ramkę tam, gdzie ma się znajdować w docelowym kadrze/okienku streama. Wypuść plik.
Odpowiedz
Jeżeli w ten sposób to kanał alfa ma tylko 32 bitowy PNG...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
@Boromi - co do rozdzielczości filmiku to przy kombinowaniu zauważyłem to ale po wstawieniu ssa(zdjęcie mam 247x304 i dałem taką we właściwościach renderowania) :P

@efix - zmiana na 32 bity pomogła, jest bez tła :D
Dzięki wielkie za pomoc! Bardzo mi pomogliście :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości