Nieziemska jakość.
Witam.
Czy może mi ktoś wytłumaczyć, jak temu panu udało się uzyskać tak dobrą jakość w 360p ? Nie widziałem takiej prawie u nikogo.. Od czego to jest zależne ? Testowałem każde ustawienie Vegasa. Każdy format.. avi. mp4. wmv. Nic. Nic nie jest tak doskonałe.

Link do filmu:

Czy może to zależeć od parametrów komputera ? Czy tylko i wyłącznie od ustawień Vegasa ? A może od programu do nagrywania bądź do montowania ?

Proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Pytałeś go?

Ja nie widzę tam nic "nieziemskiego"...
Odpowiedz
Nie ma szans na odpowiedz.. Dla mnie jest epicka. Czekam na dalsze odpowiedzi ;)
Odpowiedz
Jeżeli pliki wsadowe mają dobrą jakość to prawidłowy rendering utworzy dobrej jakości plik finalny.
Odpowiedz
(03-17-2014, 23:14)daruncio1 napisał(a):  Jeżeli pliki wsadowe mają dobrą jakość to prawidłowy rendering utworzy dobrej jakości plik finalny.
Możesz opisać dokładniej ? ;) Wydaje mi się, że nagrywanie frapsem w 50 fps 1280x720 jest dobrym "plikiem wsadowym" o ile jest to to, co mi się wydaje.
Odpowiedz
"Nieziemska jakość" na materiale z... Minecrafta. Który składa się z 32 kolorów.
Odpowiedz
(03-18-2014, 6:04)Bunch napisał(a):  "Nieziemska jakość" na materiale z... Minecrafta. Który składa się z 32 kolorów.

Nieziemska mówiąc właśnie o Minecraft ;)
Nie sztuką jest nagrać film z minecrafta w lipnej jakości.
Skoro znasz jakieś "magiczne" ustawiania na taką jakość to możesz napisać.
Czytałem już tutoriale na forum itp. Nic nie działa. Bps też się bawiłem..
Odpowiedz
Panowie... może wystarczy już tego pitolenia?
Jeśli nie pojawią się konkrety, temat leci w kosz (czekamy do powiedzmy północy).
Pisanie "nieziemska" oraz "bawiłem się Bps" lub "testowałem wszystkie ustawienia"...

Jeśli faktycznie tak było, to dupa zbita - przecież wszystkie opcje już sprawdziłeś.

Widać, że nie masz zielonego pojęcia o wytycznych YT (bawienie się w 50fps ma tyle sensu, co nagrywanie Minecraft w 4K).
Na jakość wpływa kilka czynników (głównie przepływność - bitrate). Aby koder wykorzystał optymalnie jakość przy niskich bitrate (ograniczenia YT - o których jest sporo na forum, oraz choćby w helpie YT)... można zrobić kilka zabiegów. Przede wszystkim - im mniej szczegółów, tym lepsza wyjdzie jakość (bo bity nie będą tracone na pierdoły mało zauważalne). Krawędzie staną się bardziej wyraźne... Oczywiście wszystko to pod warunkiem, że materiał jest poprawnie nagrany (taka sama rozdzielczość nagrywania, jak rozdzielczość podglądu gry).
Kolejna rzecz - ustawienie ekspozycji w vegasie. Jak będzie dobrze ustawiona (a dodatkowo kolory w odpowiedni sposób wyciągnięte), to obraz będzie wyglądał lepiej...

Ale i tak będę się upierał przy swoim, że jakość wcale nie jest "nieziemska". Ba - nawet nie jest jakoś wybitnie dobra. Zwyczajnie widać pixelizację, makrobloki, i wszelkie inne ustrojstwa pochodne kodowaniu.

Ale jak już pisałem - ostatnia szansa, zanim temat poleci. Ok?
Odpowiedz
Ok. To może napisze moje ustawienia Vegasa? Zobaczycie na czym stoję.
Obraz przechwytuje programem Fraps. Ustawiony jest na "Full-size" i 50fps.
Ponieważ nie mam ekranu 1080p okno minecraft ustawiłem na 720p programem Sizer. Więc film końcowy jest w jakości 720p 50fps.
Tutaj szczegóły --> https://www33.speedyshare.com/6Qtsn/down...zegoly.png

Dalej film przechodzi montaż w Vegasie..
Ustawienia projektu --> http://www33.speedyshare.com/TMY6R/downl...erties.png
Na końcu projekt renderuje do formatu mp4. Nie wiem czy to ważne, ale mam zainstalowany Xvid MPEG-4 Codec.
Ustawienia renderu --> http://www33.speedyshare.com/2gsWY/downl...enderu.png
Jednym z moich problemów są kolory nieodpowiadające oryginałowi oraz film się "pixelizuje" kiedy coś się na nim dzieję.
No i oczywiście słaba jakość.

Na pewno są tu jakieś podstawowe błędy, o których nie wiem ;)
Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi je poprawić.
Odpowiedz
Po pierwsze - YT nie przyjmuje więcej jak 30fps, wiec nagrywać z większym klatkażem uważam za bezsensowne (chyba, że chcesz robić zwolnienia).
Ustaw więc 25fps lub 30fps przy nagrywaniu.

Później dopasuj projekt - dokładnie tak samo.

Na koniec renderuj do MainConcet AVC z ustawieniami jak pod YT (dla 720p - 5Mbps, dwuprzebieg, 25 lub 30fps, progressive (bez przeplotu)).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości