Rendering filmu
Po pierwsze to cześć wszystkim, to mój pierwszy post tutaj : )
Przejdę od razu do rzeczy. Mam kłopot z renderingiem a właściwie odpowiednim doborem ustawień do wyrenderowania filmiku. Chciałbym aby plik wyjściowy był tej samej jakości (niekoniecznie to samo rozszerzenie), i zawsze się coś natrafi. Albo pojawiają się poziome paski albo przycięcia, ew. rozmiar staje się za duży. Próbowałem już kilku kombinacji.
Plik wejściowy ma taką specyfikację :
Video:
1280x720
FPS:30
BitRate: 16121 kbps
Współczynnik jakości : 0.6b/px
KOdek : IBM Mjpeg
Audio>
1 kanał
Sample rate : 8000Hz
Bitrate : 128 kbps
Microsoft PCM format

rozszerzenie Avi
surowa próbka > http://www75.zippyshare.com/v/81344650/file.html

Moja wersja Vegas : 12 Pro64 bit (Win7)

Prosiłbym o pomoc w doborze ustawień
Odpowiedz
Sony AVC lub MainConcpet AVC.
Pozostałem parametry w "Customize template" wpisane wg powyższych wytycznych (1280x720; 30fps, progressive, 16Mbps).
Audio ustaw "normalnie" -> 48kHz (sample rate), bo 8kHz, to jakaś lipa dyktafonowa chyba lub z telefonu :)
Odpowiedz
Okej, dzięki, renderuje się można powiedzieć bezstratnie:) . Na dźwięku oryginalnym i tak nie za bardzo mi zależy, więc ustawiam taki jaki podłożę pod film. Spróbuję coś jeszcze pokombinować to może uda mi się urwać troszkę wagi pliku.
Odpowiedz
urwać wagi?

Głównym elementem, który wpływa na wagę pliku video, jest przepływność strumieni (przepływność liczymy w bitach na sekundę, czyli inaczej mówiąc - bitrate...).
Jeśli zmniejszysz bitrate, to plik będzie mniej ważył, ale jakość filmu się pogorszy. Coś za coś.

I jeszcze słówko o "bezstratności".
Kodek AVC z zasady jest kodekiem stratnym. Każdorazowe przekodowanie materiału na nowo, nawet z tymi samymi parametrami -> to utrata jakości.
Jeszcze, jakby vegas obsługiwał "No-recompressing" dla AVC, to można sobie pozwolić na swego rodzaju "bezstratność"... ale tak nie jest (lista formatów obsługujących No-recompressing jest szczegółowa i krótka).
Wiem, że użyłeś słowa "bezstratnie", jako 'nie widzę różnicy'... ale napisałem, żeby wytłumaczyć jakbyś nie wiedział, albo przynajmniej dla potomnych...
Odpowiedz