O co chodzi? Nie mogę usunąć przeplotu
Słuchajcie mam dziwny przypadek. Nie rozumeim o co chodzi. Chciałbym skorzystać z waszej wiedzy oraz doświadczenia w montowaniu by uzyskać odpowiedź.

Mianowicie:
Dostałem materiał od kogoś do zmontowania. Wrzucam w swój projekt z moimi ustawieniami i widzę przeplot. No to sobie myślę "okej, usunę go". Ale patrzę na opcje tego eveta i widzę, iż już program automatycznie chyba ustawił mu przeplot "Upper". Ale nadal go widzę, wiec nie rozumiem o co chodzi. Dlatego jako test otworzyłem nowy projekt w Vegasie, wrzuciłem do niego ten materiał ku mojemu zdziwieniu mimo dopasowaniu automatycznie wszystkich opcji - dalej widzę przeplot. A przecież Vegas ustawił wszystko jak należy. Nie rozumiem tego.

O co tutaj chodzi?

Na myśl przychodzi mi chyba tylko opcja, że nie pracuję na surowym materiale a ktoś taki materiał dostarczył mi uprzednio wyrenderowany źle. Czyli np. stworzył przeplot z materiału progresywnego i zapisał dodatkowo jako materiał "z przeplotem" (bo stąd Vegas odczytuje go jako przeplot). I teraz ten plik już jest nie do odzyskania.

A wy jak myślicie? Tak to mogło być czy po prostu Vegas "tak dokładnie" ustawia swoje ustawienia projektu automatycznie?

Okej, już sobie poradziłem.

Obraz wyłącznie na monitorze trzecim pokazywany był z przeplotem. Nie wiem czemu ale był. Pomogło włączenie tej opcji:

[Obrazek: 7YHCpT0.png]

Nie rozumiem tylko jakim prawem tak mi się stało skoro w opcjach projektu wszystko "niby" zostało ustawione "poprawnie" przez Vegasa.

Bo jest tak:
1. wskazuję programowi, że jest materiał z przeplotem (ustawiam więc poprawnie)
2. mimo to, tylko na ekranie innym niż główny widać przeplot

Dlaczego? Co ta opcja powodowała wcześniej?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
ha ha ha
Przecież jak materiał jest z przeplotem, to dopasowując projekt wg plików wejściowych, dalej będziesz miał przeplot.
Poczytaj o usuwaniu przeplotu (i nie chodzi o usunięcie " w locie" w trakcie podglądu :)
Odpowiedz
Normalnie jak noob który dorwał się do Vegasa godzinę temu:)
Odpowiedz
Cytując klasyka: "od dziesięciu lat współpracuję z profesorem, a jednak ciągle mnie zaskakuje..."

Ps. Ciekawe kto zgadnie z jakiego to filmu?
Odpowiedz
Okej, ale "Apply deinterlace flicker"?
Odpowiedz
Dla podglądu (dla trzeciego monitora). To jest tak samo jak usuwanie przeplotu w locie, przez odtwarzacz. W materiale zostaje (skoro projekt ustawionu na 'upper').
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości