System Windows 7 na SSD - zainstalować na nowo, czy sklonować ze starego SSD
Witam

Wymieniam w moim komputerze dysk SSD 60 na SSD 120. W poniedziałek zawożę komputer do serwisu.
W związku z tym chciałam się Was poradzić, czy w tej sytuacji lepiej jest cały system zainstalować od nowa czy zrobić klona ze starego?

Facet w serwisie powiedział mi, ze klon będzie lepszy bo zachowam wszystkie swoje ustawienia w komputerze i nie będę musiała na nowo instalować używanych przeze mnie programów, ale nie jestem tak do końca przekonana do tego rozwiązania.

Nie wiem czy nie lepiej postawić system na nowo. Tak sobie myślę, że pewnie pozbyłabym się z dysku wielu "śmieci" i nie tylko.

Szukałam w sieci informacji odnośnie tego całego klonowania. Jest tego sporo ale dotyczy opcji klon z HDD na SSD, a to mnie nie dotyczy.

Chciałabym poznać Wasze opinie na ten temat. Z SSD na SSD lepiej nowy instal czy klon?

No i druga sprawa: w przypadku instalacji od nowa - jak to jest z vegasem? Mam 12Platinum i 12PRO.
Czy przy instalacji na nowym dysku nie będzie problemu z jego aktywacją?

Każda pomoc mile widziana.
Odpowiedz
Nie powinno być problemów, kiedyś tak przenosiłem XP między dwoma dyskami, więc tym bardziej z "siódemką" nie powinno być problemów.
Odpowiedz
OK. Dzięki wielkie za info.
Odpowiedz
Jak nie aktywowałaś go już naście razy to bez problemów. Zawsze lepiej dysk robić od zera, ale jest to upierdliwe. Jak masz N-programów aktywowanych i "przylepionych" do maszyny na podstawie hardware (oczywiście mowa o legalnych) typu choćby HitFIlm, NeatVideo itd. musisz pamiętać, żeby NAJPIERW je zdezaktywować, potem zmieniać dyski. Bo potem będziesz się bujać z firmami i tłumaczyć, ze nie jesteś wielbłądem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(03-11-2014, 23:18)efix napisał(a):  Jak nie aktywowałaś go już naście razy to bez problemów. Zawsze lepiej dysk robić od zera

Witam
Szczerze mówiąc to zastanawiałam się czy robić klona, czy powiedzieć, żeby zainstalowali wszystko od nowa. Vm-rexor napisał, że nie miał problemu z przeniesieniem systemu, ale tak sobie pomyślałam, że instalacja na czysto będzie chyba lepsza – żadnych śmieci, itp. Wrzucę na dysk tylko to co naprawdę jest potrzebne i tyle.

Co do vegasa – aktywowany był tylko przy instalacji.
Nie wiem natomiast jak będzie wyglądała sprawa z instalacją dodatków z NewBlue i pakietu Vasst – zobaczymy.
Jak będę miała problemy, to na pewno się odezwę.
No i oczywiście dziękuję za rady.
Odpowiedz
Jak jeszcze nie zaczęłaś przeprowadzki, to najpierw poszukaj w swoich programach opcji dezaktywacji ew. deinstalacji. Nie wiem czy zmiana dysku wpłynie na zmianę machine id (zwykle jednak numer generowany jest na podstawie procka i płyty), ale na wszelki wypadek, wiesz...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No to już po ptokach.
Komputer zawieziony w poniedziałek. Właśnie dzisiaj po południu go odbieram.
Zobaczymy, procesor i płyta ta sama. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i nie będzie żadnych kwiatków:)
Odpowiedz
Co do NewBlue to trzeba je najpierw dezaktywować bo później przy ponownej instalacji są problemy.
Odpowiedz
(03-12-2014, 13:17)walerka napisał(a):  Co do NewBlue to trzeba je najpierw dezaktywować bo później przy ponownej instalacji są problemy.

Witam

Zainstalowałam na nowym dysku (ponowna instalacja systemu Win7) jeden z pakietów NewBlue, wpisałam numer seryjny i chyba wszystko jest OK.
Nie ma znaku wodnego na żadnym presecie. Wszystko działa zarówno na wersji PRO jak i STUDIO.
Nie wyskoczyła żadna informacja o ponownej aktywacji.
Czy mam rozumieć, że nie muszę ponownie rejestrować tego pakietu?
Prosiłabym o informację w tym temacie.
Odpowiedz
Przestaw datę o dwa miechy do przodu uruchom kompa, vegasa i newblue i będziesz wiedziała czy jest ok. Nie zapomnij wrócić później daty.
Odpowiedz