Eksport ustawień klawiatury
Czy wiecie jak mogę wyeksportować sobie skróty jakie przypisałem odpowiednim kalwiszom w programie? Niestety ale nie ma opcji eksportu ich do pliku (a chciałbym zapisać sobie wszystkie skróty klawiszowe do programów jako taki backup, by kiedyś po reinstalacji mógłbym sobie je przywrócić). Opcja "Save as" widoczna na obrazku powoduje jedynie zapisanie presetó wyłącznie w programie.

[Obrazek: na3B7iH.png]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
plik znajduje się:
C:\Users\[user name]\AppData\Roaming\Sony\Vegas Pro\12.0
dla innej wersji oczywiście inny katalog.
I jest to plik: keyboard.ini lub inna nazwa, którą wpiszesz w Vegasie.

Tam też są Layout'y (ustawienie wyglądu okien Vegasa).

Powinienem napisać: "oczywiście, że wiemy. Czytaliśmy instrukcję obsługi ;)"

Instrukcja Obsługi Vegas Pro 11.0 napisał(a):Save a keyboard map

Click the Save as button and type a name to save your current keyboard shortcuts to an .ini file in the C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\Sony\ Vegas Pro\ 11.0 folder (C:\Users\<username>\AppData\Roaming\Sony\ Vegas Pro\ 11.0 in Windows Vista or Windows 7).

The Application Data folder is not visible unless the Show hidden files and folders radio button is selected on the View tab of the Windows Folder Options control panel.
Odpowiedz
O, pięknie dziękuję! Nie zajrzałem do instrukcji dlatego bo nie było opcji "eksportu" już w tamtym widocznym na obrazie ekranie. Więc myślałem, że skoro nie ma czegoś takeigo, to nie będą pisać o "hackowanych" metodach na dokonanie tego zabiegu. Dzięki bardzo.
Odpowiedz
Skoro gdzieś możesz zapisać ustawienie (jak na przykład skróty klawiaturowe, ustawienie okien, ustawienia efektów, szablony renderowania), to Vegas musi to gdzieś zapisać. Musi!
Robi to albo w jakimś pliku, albo w rejestrze. Nie ma innej opcji.
Odpowiedz
To wiem, że musi. Ale sposoby "odnajdź w folderze i se skopiuj" nie spotkałem nigdy w instrukcji żadnej jeszcze. Nigdzie indziej tylko w Vegasie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości