Pierwsza produkcja SVP10
Witam, oto moja pierwsza produkcja w Sony Vegas 10. Co o niej sądzicie??Można ją jakoś poprawić?? Dziękuje za ewentualne łapki :)

Odpowiedz
Po pierwsze, treść. Ja rozumiem że nie każdy jest wybitnym copywriterem, ale pewnych granic nie należy przekraczać. "Czy boisz się tego?" i odpowiedź: "lecz już nie musisz" - wtf?
Poza tym "Pokażę ci elektronikę w niekonwencjonalny sposób aby ci pokazać(...)" - to, że rozbijasz zdania na części i przebijasz je ujęciami, nie oznacza że takie oczywiste powtórzenia nie wyglądają słabo.

Poza tym, sprawa najprostsza - jeśli chcesz stosować polskie znaki, wybierasz czcionkę która JE POSIADA (albo samemu rozwiązujesz problem brakujących kropek i ogonków, ale jeśli dopiero zaczynasz przygodę z grafiką/video, to nie polecam tego rozwiązania). Przecież zarówno takie powyrywane litery w słowach, jak i ortografia rodem z sms-ów, wyglądają DRAMATYCZNIE.

A jak chodzi o całą resztę - oczojebne kolorki na napisach wyglądają strasznie i psują nawet efekty powstałe na bazie gotowców. Filtr na początku użyty totalnie od czapy - nie pasuje ani do warstwy audio ani wideo.

Ogólnie jest masa do poprawy, nie daję suba. ;)
Odpowiedz
(03-07-2014, 18:40)Boromi napisał(a):  Po pierwsze, treść. Ja rozumiem że nie każdy jest wybitnym copywriterem, ale pewnych granic nie należy przekraczać. "Czy boisz się tego?" i odpowiedź: "lecz już nie musisz" - wtf?
Poza tym "Pokażę ci elektronikę w niekonwencjonalny sposób aby ci pokazać(...)" - to, że rozbijasz zdania na części i przebijasz je ujęciami, nie oznacza że takie oczywiste powtórzenia nie wyglądają słabo.

Poza tym, sprawa najprostsza - jeśli chcesz stosować polskie znaki, wybierasz czcionkę która JE POSIADA (albo samemu rozwiązujesz problem brakujących kropek i ogonków, ale jeśli dopiero zaczynasz przygodę z grafiką/video, to nie polecam tego rozwiązania). Przecież zarówno takie powyrywane litery w słowach, jak i ortografia rodem z sms-ów, wyglądają DRAMATYCZNIE.

A jak chodzi o całą resztę - oczojebne kolorki na napisach wyglądają strasznie i psują nawet efekty powstałe na bazie gotowców. Filtr na początku użyty totalnie od czapy - nie pasuje ani do warstwy audio ani wideo.

Ogólnie jest masa do poprawy, nie daję suba. ;)

I to jest KRYTYKA. Bardzo ci za nią dziękuje :) Nawet nie zauważyłem tych błędów.
Odpowiedz
Zapowiedź v2

Odpowiedz
Po pierwsze gratuluję postępów w obsłudze SV. Co do poprawek, to według moich subiektywnych opinii zrobiłbym całość zupełnie inaczej - o ile naprawdę chcesz prowadzić kanał dla początkujących elektroników. Nie skupiałbym się na katastrofach a od razu na tym, że przy odrobinie chęci wszystko jest banalnie proste. Druga rzecz, to potencjał multimediów - owszem łatwo jest wstawić napisy do filmów, jednakże lepszy efekt można osiągnąć wykorzystując ścieżkę audio i słowa mówione. Sam na przykład wolę obejrzeć gadającą głowę lub materiał z lektorem niż rozpraszać wzrok między napisami a obrazem lub czytać zbyt dużo w filmie - od tego mam strony internetowe lub książki. Z takich bardziej znanych dla elektroników kanałów jest EEVBlog, których prowadzący raczej tylko mówi - i to jak widać się "sprzedaje". Inna kwestia to materiały źródłowe i prawa autorskie - Mam nadzieję, że finalnie materiały użyte w filmie będą albo przez Ciebie nagrane, albo będziesz miał pisemne zgody na ich użycie, bo spora część tego, co użyłeś wygląda dla mnie bardzo znajomo (bynajmniej też jestem pasjonatem elektroniki, który też wrzucił trochę materiałów obejmujących zagadnienia elektroniki i już widziałem bardzo podobne filmiki palonego tranzystora czy rozwalanego kondensatora) - roszczenia twórców, które okażą się uzasadnione mogą pozbawić Ciebie dochodów z reklam a w najgorszym przypadku będziesz musiał wszystko zaczynać od początku.
No i na koniec - jeszcze nie słyszałem skrótu "elektro" w kontekście podstaw budowy układów elektronicznych, ale jak najbardziej jako jedna z odmian nazwy stylu muzycznego - electro - popularnego w latach 90 tych ;)
Odpowiedz
(03-08-2014, 10:19)vm-rexor napisał(a):  Po pierwsze gratuluję postępów w obsłudze SV. Co do poprawek, to według moich subiektywnych opinii zrobiłbym całość zupełnie inaczej - o ile naprawdę chcesz prowadzić kanał dla początkujących elektroników. Nie skupiałbym się na katastrofach a od razu na tym, że przy odrobinie chęci wszystko jest banalnie proste. Druga rzecz, to potencjał multimediów - owszem łatwo jest wstawić napisy do filmów, jednakże lepszy efekt można osiągnąć wykorzystując ścieżkę audio i słowa mówione. Sam na przykład wolę obejrzeć gadającą głowę lub materiał z lektorem niż rozpraszać wzrok między napisami a obrazem lub czytać zbyt dużo w filmie - od tego mam strony internetowe lub książki. Z takich bardziej znanych dla elektroników kanałów jest EEVBlog, których prowadzący raczej tylko mówi - i to jak widać się "sprzedaje". Inna kwestia to materiały źródłowe i prawa autorskie - Mam nadzieję, że finalnie materiały użyte w filmie będą albo przez Ciebie nagrane, albo będziesz miał pisemne zgody na ich użycie, bo spora część tego, co użyłeś wygląda dla mnie bardzo znajomo (bynajmniej też jestem pasjonatem elektroniki, który też wrzucił trochę materiałów obejmujących zagadnienia elektroniki i już widziałem bardzo podobne filmiki palonego tranzystora czy rozwalanego kondensatora) - roszczenia twórców, które okażą się uzasadnione mogą pozbawić Ciebie dochodów z reklam a w najgorszym przypadku będziesz musiał wszystko zaczynać od początku.
No i na koniec - jeszcze nie słyszałem skrótu "elektro" w kontekście podstaw budowy układów elektronicznych, ale jak najbardziej jako jedna z odmian nazwy stylu muzycznego - electro - popularnego w latach 90 tych ;)

Po pierwsze dzięki za opinię ;) A po drugie skrót elektro jest używany w technikach/studiach na określenie przedmiotu Elektrotechnika/Elektronika, przynajmniej u mnie tak jest. Masz racje elementy palone użyłem z innych filmów bo moich było mi troszeczke szkoda. Głos bedzoe użyty w kolejnych odcinkach.
Odpowiedz