Sony Movie 12 Platinum & Jriver Media Center 19
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Rzecz dotyczy Sony Movie Studio 11 HD i 12 Platinum (system Windows 8 oraz 8.1) i problem z uruchomieniem programu ("crash start" w momencie tworzenia okien). Straciłem na znalezienie rozwiązania tej ciekawostki kilka godzin więc może komuś przyda się. A problemem dla startu Sony Movie jest JRiver Media Center 19.
Podczas startu sonego pojawiał się taki komunikat:
Problem Description
...
Application Version: Version 12.0 (Build 486) 64-bit
Problem: Unmanaged Exception (0xc0000005)
...
Wystarczyło JRiver odinstalować i uruchomić ponownie Sony Movie, po starcie sonego zainstalować ponownie Jriver i oba programy już działały. Przynajmniej w mojej konfiguracji sprzętowej.
Pozdrawiam
Jacek
Odpowiedz
Co potwierdza starą prawdę, że komputer do obróbki wideo to ma być komputer do obróbki wideo a nie taki, co goli, p...li usuwa ciąże i krawaty wiąże... MSPANC.
Dzięki za informację!

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
ale moment. Przecież po przeinstalowaniu działają oba programy...
Więc problemem musiała być jakaś współdzielona biblioteka, albo jeszcze coś innego, co było zwyczajnie zwalone.
Rozwiązanie?
- trzymać komputer w dobrej kondycji software'owej... regularnie czyścić z śmieci, aktualizować w miarę możliwości (sterowniki, programy, .NET, rejestry itd.).
Odpowiedz
Zgadza się. Ale praktyka - przynajmniej moja - wskazuje, że wiele softów typu "uniwersalny player do wszystkiego" powiedzmy, że hmmm nie do końca liczy się z innymi, wychodzą z założenia (poniekąd słusznego) że userowi "ma grać cokolwiek naciśnie". Ale potem są takie chocki klocki. Dlatego osobiście oprócz VLC zwykle nic nie instaluję.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(03-06-2014, 12:41)efix napisał(a):  Zgadza się. Ale praktyka - przynajmniej moja - wskazuje, że wiele softów typu "uniwersalny player do wszystkiego" powiedzmy, że hmmm nie do końca liczy się z innymi, wychodzą z założenia (poniekąd słusznego) że userowi "ma grać cokolwiek naciśnie". Ale potem są takie chocki klocki. Dlatego osobiście oprócz VLC zwykle nic nie instaluję.

To prawda, zerknąłem na forum JRiver i jest tam zgłoszony problem, ale czy programiści z jednej i drugiej firmy coś z tym zrobią to... .
A propo JRiver - trochę się od niego uzależniłem ze względu na dość dużą kolekcję muzyki i możliwość traktowania laptopa jak odtwarzacz CD (JRiver - bezstratne pliki flac - zdalne sterowanie z ipoda - duuuża wygoda).
Odpowiedz