Wycinanie postaci.
Witam. Po dzisiejszej lekcji informatyki znów przyszła mi ochota pobawić się vegasem tak więc płytka w napędzie i jazda. Wiem że w Vegasie 7.0 dało się wyciąć postać bez tła i wkleić ją na inną ścieżkę video bawiąc się przy tym chroma keyerem, wiem że wchodziło się w event pan/crop i ustawiało się kolejno znaczniki, aby wyciąć postać. Jestem pewien że dało się to zrobić w Vegasie 7.0

PS: Vegas 7.0 to moja jedyna legalna kopia tego programu, przepraszam że używam "dziadka".
Odpowiedz
(03-05-2014, 19:34)Kajek napisał(a):  ...dało się wyciąć postać bez tła i wkleić ją na inną ścieżkę video bawiąc się przy tym chroma keyerem, wiem że wchodziło się w event pan/crop i ustawiało się kolejno znaczniki, aby wyciąć postać...

To zastanów się, czy chcesz kluczować kolorem (chromakey), czy maskować ręcznie (w Pan/Crop > Mask), bo to dwie techniki, które stosujesz w zależności od tego, jaki masz materiał.
Jeśli postać jest nagrana na jednolitym tle (dla MPEG, AVC - najlepiej zielony), to kluczujesz kolorem (przy pomocy pluginu). Jeśli postać jest na niejednolitym tle, to kluczujesz maską (ręczna dłubanina często klatka po klatce).
Odpowiedz
(03-05-2014, 19:34)Kajek napisał(a):  ...dało się wyciąć postać bez tła i wkleić ją na inną ścieżkę video bawiąc się przy tym chroma keyerem, wiem że wchodziło się w event pan/crop i ustawiało się kolejno znaczniki, aby wyciąć postać...

Pomiędzy Wideo a bawiąc miało być nie przepraszam mój błąd. Dziękuje Ci za szybką odpowiedź właśnie tego szukałem.

Pozdrawiam :)
Odpowiedz