Video w mp4 odczytywane jako sam dźwięk
Cześć. ;)
Nagrałem grę w MP4(po pewnym problemie który tu kiedyś opisywałem) programem Mirilis Action.
Gdy chciałem to edytować w Vegasie niestety owy program rozpoznaje to jako samą ścieżkę dźwiękową.
Ktoś wie jak mogę zrobić aby Vegas rozpoznawał to jako Video?;)
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Powrót najbardziej kumatego.
Odpowiedz
To znaczy? ;_;
Odpowiedz
(02-13-2014, 22:42)Soxic napisał(a):  Odświeżam temat jakbyś nie zauważył...
Widzę że taki trochę nie kumaty jesteś jeżeli chodzi o pewne sprawy.

To było do mnie, niecały miesiąc temu. O to chodziło...
Widać, z pamięcią też kiepsko.
Odpowiedz
No jak widać nie kojarzę faktów ponieważ nie mam zamiaru toczyć dalej dyskusji na ten temat. Jak widać pewnie ja dostane ostrzeżenie za tworzenie tematu a Wy pewnie za robienie niepotrzebnego spamu(zwłaszcza post Pinto) pójdziecie w "zapomnienie"...
Dalej czekam na jakąś sensowną odpowiedź.
Odpowiedz
wydaje mi się, że sensowną otrzymałeś.
To, że u Ciebie nie działa, nie znaczy, że jest to błąd programu vegas (a na takim forum jesteśmy).
Skoro nie masz zamiaru zrobić porządek z swoim komputerem, to nikt Ci nie będzie w stanie pomóc.
Skąd mogę wiedzieć, jakie masz kodeki popitolone, i co nainstalowałeś... skoro tak prosta rzecz Ci nie chce chodzić?

Zobacz, jak powinno być.
Zrobiłem szybki test. Obraz przechwycony zarówno w .AVI (z ich wersją kodeka AVC) jak i .MP4 (zwykłe AVC).
Test zrobiony na laptopie, ponieważ stacjonarny aktualnie renderuje.
Odpowiedz
Ehh...
Zrobiłem ostatnio formata więc kodeki od nowa zainstalowane(K-Lite).
Nie o to się rozchodzi.
Nie musiałeś sobie aż tak "gitary" zawracać żeby aż robić filmik.
Głównym moim pytaniem było jak zrobić aby plik MP4 nagrany za pomocą Mirilisem było odtwarzany jako Video+Muzyke a nie samą ścieżkę dźwiękową.
Z tamtym problemem poradziłem sobie tak(nie tyle co poradziłem ale wiem co go powodowało) że po prostu wziąłem inne pliki które tworzyły taką samą długość filmu i wyrenderowało się bez większych problemów.
Odpowiedz
Widzisz. Ja przerzuciłem surowe pliki z Action! do Vegasa Pro 12 - i poszło bez pitolenia.
Jeśli jest problem, można spróbować exportu z Action! (najlepsza jakość w MP4). Powinno działać.
Vegas natywnie czyta AVC, więc nie potrzebuje żadnych kodeków, aby to odtworzyć. A do surowych plików z Action, Vegas używa ich kodeka (o ile dobrze pamiętam, ale tutaj mogę się mylić - teraz nie sprawdzę, bo na obu komputerach mam zainstalowanego Action!).
Odpowiedz

Tu masz zaprezentowane jak to wygląda u mnie, nie wiem czemu dodało ten pasek u góry...

Jak nie film nie działa to poczekaj trochę.

Sorry, Mirilis źle nagrał...
Odpowiedz
1. Wrzuć na timeline, bo nie widać w ogóle, czy jest sam dźwięk, czy sam obraz. (update: ok. Widać, że tylko dźwięk AAC... swoją drogą dlaczego masz ustawione zapisywanie w AAC? Zmień na WAVE).
2. Powyłączaj wszystkie inne programy, który Ci mogą zabierać kartę graficzną (ten pasek kolorowy, to właśnie efekt niewyrabiania lub błędu grafiki/kodeka).
3. Odczytaj nagrany plik z Action!'a - za pomocą MediaInfo. Wklej pełną listę, co tam siedzi.
Odpowiedz