Gdzie publikować swoje filmy?
Witajcie,

Znacie stronę na której publikowane by były wyłącznie profesjonalne filmy video?

Ja przez kilka miesięcy nie znalazłem podobnego portalu... Postanowiłem więc stworzyć taki projekt sam. Na razie zajawka: http://www.vimazing.com

Całość już wkrótce.
Chętnych do współpracy przy projekcie zapraszam do kontaktu ;)
Odpowiedz
Ambitne początki - na razie trzeba to wszystko rozkręcić :-) Projekt strony wykonałeś sam? Bardzo fajnie to wyszło!
Odpowiedz
Dziękuję za pierwszą odpowiedź! :)

Najciężej będzie to wszystko rozkręcić na starcie... dlatego liczę przede wszystkim na filmowców z PL, żeby chcieli się zaprezentować szerzej.

Obecna strona to na razie tylko "zajawka" projektu. Oczywiście korzystam z usług programisty / grafika, ale nie stoi za mną żadna duża korporacja. Jestem sam ;)

Dzięki wielkie za dobro słowo!

(02-25-2014, 17:14)Damian88888888 napisał(a):  Ambitne początki - na razie trzeba to wszystko rozkręcić :-) Projekt strony wykonałeś sam? Bardzo fajnie to wyszło!
Odpowiedz
Z tego co pamiętam na samym początku swojego istnienia Vimeo miało ograniczenia tego typu, potem rozluźnili politykę i teraz chyba każdy może wrzucać filmy HD. Pytanie tylko jaką korzyść mieliby zamieszczający filmy profesjonaliści z takiego serwisu? Co można dać więcej od tego, co oferuje Youtube czy Vimeo lub Metacafe?

Czy masz już jakichś chętnych profesjonalistów którzy chcieliby dać kontent?
Odpowiedz
Serwis będzie się wyróżniał od Vimeo, Youtube itd. dwiema podstawowymi rzeczami:

1.Tym, że będzie to serwis w którym publikowane będą WYŁĄCZNIE filmy profesjonalne lub półprofesjonalne, niosące jakąś wartość artystyczną (bez reklam, śmiesznych filmików, filmów korporacyjnych itd. których pełno na wspomnianych serwisach...), a zarejestrować się i publikować będzie mógł każdy - za darmo. Będzie to społeczność dla filmujących z zamiłowania.

2. Kolejna rzecz - kategorie gatunkowe, rankingi i oceny.

Korzyść -jeżeli robisz filmy, to oprócz twojej strony/bloga lub ew. kanału na youtube/profilu na vimeo ciężko do ciebie dotrzeć i obejrzeć twoją twórczość. Na Vimazing wszystko będzie skategoryzowane i uporządkowane w jednym miejscu.

Liczę na to że za jakiś czas "twórcy" sami będą chcieli się zaprezentować i dodać kontent.

Pozdrawiam,
M

(02-25-2014, 17:31)vm-rexor napisał(a):  Z tego co pamiętam na samym początku swojego istnienia Vimeo miało ograniczenia tego typu, potem rozluźnili politykę i teraz chyba każdy może wrzucać filmy HD. Pytanie tylko jaką korzyść mieliby zamieszczający filmy profesjonaliści z takiego serwisu? Co można dać więcej od tego, co oferuje Youtube czy Vimeo lub Metacafe?

Czy masz już jakichś chętnych profesjonalistów którzy chcieliby dać kontent?
Odpowiedz
Ciężko to widzę, bo dla mnie czymś podobnym jest VIMEO, ale życzę powodzenia:)
Odpowiedz
Zdaje sobie z tego sprawę że jest czymś podobnym, dla mnie to genialny serwis. Jednak nie zaspokaja wszystkich potrzeb twórców odnośnie kategoryzowania video (oprócz grup i kanałów których są tysiące) oceniania filmów, tworzenia rankingów itd.

Z resztą nic tu po moim przekonywaniu. Dziękuję za odpowiedź. Zapraszam wkrótce i mam nadzieje że produkt obroni się sam ;)

(02-25-2014, 17:57)Pinto napisał(a):  Ciężko to widzę, bo dla mnie czymś podobnym jest VIMEO, ale życzę powodzenia:)
Odpowiedz
(02-25-2014, 17:57)beeliende napisał(a):  będzie to serwis w którym publikowane będą WYŁĄCZNIE filmy profesjonalne lub półprofesjonalne, niosące jakąś wartość artystyczną
Na podstawie jakich kryteriów i kto będzie wydawał opinię, że film jest (pół)profesjonalny i artystyczny?
Odpowiedz
Film będzie musiał spełnić ogólne wymogi (np. być w jakości HD) i zostać dodany do odpowiedniej kategorii - czyli przejść moderację - wszystkie "śmieci" będą od razu odrzucane.

Jednak to użytkownicy będą decydować o jego wartości - oceniać, komentować itd. na podstawie czego będą tworzone rankingi, podobnie jak na 500px.com , tylko że oceniane będą filmy zamiast zdjęć.

(02-25-2014, 18:29)Pinto napisał(a):  
(02-25-2014, 17:57)beeliende napisał(a):  będzie to serwis w którym publikowane będą WYŁĄCZNIE filmy profesjonalne lub półprofesjonalne, niosące jakąś wartość artystyczną
Na podstawie jakich kryteriów i kto będzie wydawał opinię, że film jest (pół)profesjonalny i artystyczny?
Odpowiedz
Czyli sądząc z wypowiedzi, cytując Szekspira, na razie wiele hałasu o nic.
Jeżeli wyznacznikiem profesjonalności filmu ma być to, że ma być w HD a oceny jego wartości mają dokonywać użytkownicy, to przepraszam, ale już na dzień dobry można to o kant d... potłuc. Biorąc pod uwagę te kryteria "EDI" kręcony na DVce by odpadł już na początku.
Najważniejsze pytanie - biorąc pod, że głównym kosztem hostingu jest obecnie wynajęta moc procka i transfery, to z czego będzie się ten serwis utrzymywał, jakie zapewnia łącza, jednymi słowy, jaki macie poważny argument, by skorzystać z Was a nie z Vimeo?
Cytat:Obecna strona to na razie tylko "zajawka" projektu. Oczywiście korzystam z usług programisty / grafika, ale nie stoi za mną żadna duża korporacja. Jestem sam ;)
Domena należy póki co do spółki komandytowo akcyjnej Netart. Znaczy się sponsorują czy co?
Reklamujesz serwis niczym nasi kandydaci podczas wybór, nie możesz obiecać konkretów, ale mówisz, że będzie wspaniale.
Jeżeli rzucasz temat na forum filmowym a nie na pudelku czy czymś w tym stylu, to ludzi, nawet jeśli nie ma nic innego oprócz wykupionej domeny interesują reguły gry. Regulamin serwisu, ograniczenia, formaty, narzędzia, zasady działania, czy film będzie konwertowany, informacje techniczne itd.
W tej chwili odsyłasz na stronę z obrazkiem i to wszystko.
Cytat:a zarejestrować się i publikować będzie mógł każdy - za darmo.
"The first 1000 members who upload their video get PRO account for six months for FREE!"
No to będzie można publikować za darmo czy jedna będą równi i równiejsi?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz