Przysłonięcie kawałka tła (ściany) przez kopiowanie/klonowanie
Mam osobę na pierwszym planie, a w tle narożnik ścian (wszystko w zakresie głębi ostrości). Na ścianie fatalne pęknięcie i chcę to przysłonić. Nie da się elementem z zewnątrz (np obrazkiem) bo "szrama" jest blisko sufitu. Na dodatek operator uchwycił kawałek framugi i kontakt (to też wypadało by przysłonić).
Pomyślałem o przeklonowaniu kawałków ściany z miejsc obok (wzorem Photoshop albo Gimp) ale nie mogę zaleźć sposobu.
Kombinowałem z maskowaniem na drugiej ścieżce i przesuwaniem ale wychodzi to nienaturalnie. Nie mogę rozmazać tła bo musi być takie jak jest... Brak innych pomysłów.
Jakieś podpowiedzi?
Odpowiedz
Raz miałem podobny problem w filmie ze szkoły, na tle wywiadów była dziura w drzwiach, a dyrektorce nie za bardzo się to podobało. Zrób zrzut ekranu z momentu filmu, gdzie masz ten sam odcień tej samej ściany, wrzuć do programu graficznego, wytnij sobie taki kawałek, odpowiedniej wielkości, z rozmytymi krawędziami, nie ostrymi, tylko gładkimi, miękkimi, i wrzuć taki mały fragment ściany do Vegasa i w pan/croopie po prostu go ustaw, jeśli kamera się przesuwała, to element maskujący defekt też przesuwasz. A dzięki zastosowaniu miękkich krawędzi, nie będzie tak bardzo się ta łatka w oczy rzucała.
Ewentualnie można też po prostu wykadrować obraz, ale wtedy trzeba się liczyć z utratą na jakości.
Odpowiedz
Jeśli kręcone ze statywu (bez ruszania kamerą), to jak pisze DonMateo - w photoshopie usuniesz szramę i framuugę, i podłożysz jako osobny track.
Odpowiedz
Dziękuję - podobnie zrobiłem.
Odpowiedz