długie załączanie - muli
Witam, mam następujący problem: mam włączonego vegasa 12 i ładnie wszystko pracuje do momentu kiedy np nie włączę przeglądarki, kliknę na inny program itd.. Jak chcę z powrotem przejść do vegas-a wtedy nagle zaczyna się czekanie około 30sekund zanim będzie można cokolwiek zrobić w programie. Kontrolka od odczytu dysku zaczyna praktycznie świecić a na ikonach klipów widnieje napis w stylu - media offline. Co jest grane?
Odpowiedz
opuszczasz Vegasa - program zwalnia pliki (przełącza je w tryb offline - żebyś mógł np. pracować na jakimś evencie w innym programie - np. poprawić PSD w Photoshopie). Wracasz do Vegasa - musi sprawdzić, czy wszystkie pliki są na miejscu. W przypadku dużej ilości plików, albo ciężkich kodeków, wolnego dysku (lub zajętego przez inny program dysku) - vegas będzie dłużej mielił.

Zawsze można wyłączyć przechodzenie w tryb offline (w preferencjach jest ustawienie).
Odpowiedz
(02-23-2014, 21:34)mateuszszar napisał(a):  opuszczasz Vegasa - program zwalnia pliki (przełącza je w tryb offline - żebyś mógł np. pracować na jakimś evencie w innym programie - np. poprawić PSD w Photoshopie). Wracasz do Vegasa - musi sprawdzić, czy wszystkie pliki są na miejscu. W przypadku dużej ilości plików, albo ciężkich kodeków, wolnego dysku (lub zajętego przez inny program dysku) - vegas będzie dłużej mielił.

Zawsze można wyłączyć przechodzenie w tryb offline (w preferencjach jest ustawienie).
Dziękuję, działa.
Dla zainteresowanych opcja:
Options - Preferences - zakładka General - odznaczamy "Close media fileswhen not the active application."
Odpowiedz
Zawsze można wyłączyć przechodzenie w tryb offline? Nie wiedziałęm, żę takie coś jest!
Odpowiedz
Można. Od tego jest to w ustawieniach programu. Ale co za tym idzie - nie zedytujesz pliku jak jest używany w vegasie (coś za coś).
Ludzie. Patrzyliście w ogóle w opcje programu co tam jest? Takie trudne poświęcić kilka minut i przeklikać preferencje?
Odpowiedz
No ja np. tej opcji nie znalazłem :D A to wchodzenie w OffLine ma swe plusy bo ja tak podmieniam obrazki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości