an error occurred while opening a codec
witam,

jestem nowym użytkownikiem SonyVegas, więc pewnie dla wielu z Was, problem ktory opisze jest banalny. Probowałem tez przeczesac Wasze forum w poszukiwaniu jakichs wskazówek na interesujący mnie temat, niestety bezskutecznie.

A wiec mam SonyVegas Pro 64bitowy - przez jakis czas działał bez najmniejszych zastrzezen - dopiero wczoraj podczs próby zaimportowania pliku video (.avi) pojawił sie komunikat jak w temacie - an error accurred....

gdzies na youtube znalazłem wskazówke, żeby pokonwertowac pliki avi na mp4 i w ten sposób ominąć proble. Zrobiłem to - i rzeczywiście zadziałało, z tym, że ze skutkiem ubocznym w postaci lekkiej aberacji kolorów (po konwersji avi na mp4 - w pliku wyjsciowym kolory są jasniejsze, bledsze)

tą konwersje traktuje jako półśrodek na zaistniały problem - pisze tu, żeby sie dowiedziec czy sa jakies sposoby, żeby powrócic do normalnego stanu rzeczy sprzed 2 dni - żeby normalnie mozna było importowac pliki .avi do projektu.

czy może ktos cos polecic?

wiem, że teoretycznie sprawe powinno załatwic przeinstalowanie kodekow, tylko, że podczas proby dokonania tego niechcacy złapałem jakies złośliwe oprogramowanie (babylon) - tak, że jeżeli sprawa chodzi o instalacje kodekow - ma ktos jakies sprawdzone linki?

bede wdzieczny za wszystkie podpowiedzi

pozdrawiam
Odpowiedz
Żeby nie działać na pałę, to najpierw trzeba wiedzieć jakiego kodeka brakuje, więc trzeba sprawdzić przy pomocy MediaInfo.
Odpowiedz