Zliczanie ujęć
Czy program posiada opcje, która pozwala zliczyć ilość eventów na linii czasu? Poszatkowałęm jeden klip na np. 20 ujęć. Czy coś może zliczy mi te 20 ujęć?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
NIe jestem pewien czy czasem Vegasaur tego nie robi, ale policzenie eventów jest możliwe z poziomu vegasowych skryptów. Poproś kogoś kto programuje, może ktoś Ci napisze.
Z ciekawości - po grzyba Ci to?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Panowie a nie lepiej wybrać view i funkcję edit details niż kombinować jak koń pod górę
Odpowiedz
To zależy. Można i do wielu rzeczy jest to fajne, np. żeby jednym kliknięciem precyzyjnie zamienić ścieżki eventów.
Ale starałem się wczuć w tok rozumowania Buncha, któremo może np. ręczne liczenie eventów nie będzie odpowiadać. Bedzie chciał np. wszystki na danej ścieżce i np. tylko wideo (normalny plik audiovideo jest liczony jako dwa eventy).
Więc prostsza byłaby opcja klik - "Masz 50 eventów na tracku nr. 1"
Inna sprawa, ze w sumie nie wiem po co to liczyć, oprócz napisów końcówych "W naszej pracy użyto 1982 eventy"

Odpowiedz
(02-19-2014, 14:36)efix napisał(a):  Bedzie chciał np. wszystki na danej ścieżce i np. tylko wideo (normalny plik audiovideo jest liczony jako dwa eventy).

No ale jest to też do uzyskania w edit details
Odpowiedz
Timeline Tools pokazuje.
Odpowiedz
(02-19-2014, 5:32)Bunch napisał(a):  Poszatkowałem jeden klip na np. 20 ujęć. Czy coś może zliczy mi te 20 ujęć?

Po co liczyć, jak wiadomo, że jest ich 20 ;) he he

Najszybciej - Edit Details > Selected Events > zaznacz klipy do zliczenia na timeline za pomocą "Selection Edit Tools" > zerknij na Edit Details, jaki jest ostatni numer eventu.
Odpowiedz
(02-19-2014, 14:54)mateuszszar napisał(a):  Po co liczyć, jak wiadomo, że jest ich 20 ;) he he
Jak to po co?, aby pokazać zleceniodawcy jak to musiał się namęczyć przy montażu ile było " chlastania" Fx-ów itp i dlatego tyle kosztuje :-)
Odpowiedz
Mateuszu - no nie, bo musisz zaznaczać, a nie daj Boże wybierać. A przy dobrze zrobionym skrypcie to łanklikonli. :)
Ale OK. Myślę, że trudno by było trafić w oczekiwania i przewidzieć, co chce Bunch tak naprawdę. Nawet jemu :)

Odpowiedz
Ja się zastanawiam, czy to nie pytanie z cyklu:
- jak odpowiesz: "nie ma takiej funkcjonalności"
- to dostanie odpowiedź: "no widzisz, jaki Vegas jest ograniczony?"

- jak odpowiesz: "jest taka opcja"
- to dostaniesz odpowiedź: "i po cholerę to? Jaki ten vegas głupi..."
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości