Problem z włożeniem karty do kamery
Witam,
Kamera: Panasonic HDC-SD80
Karta: SanDisc Ultra
mam pewien problem, który mam nadzieję pomożecie mi rozwiązać. Nie mogę włożyć karty SD do kamery. Wydaje mi się, że to problem mechaniczny, gdyż przy normalnym wkładaniu do otworu na kartę przy jej dociśnięciu powinien być typowy klik, który powoduje, że karta się trzyma. Niestety po włożeniu karty na głębokość powiedzmy 99% tego kliku nie ma, czuję lekki opór sprężynki lub mechanizmu przymierzającego się do kliku lecz nie mogę dalej jej "wkliknąć" jakby coś blokowało mechanizm. Jak do tego doszło? Otóż pożyczyłem kamerę osobie, która przyniosła kartę pamięci ze sobą, włożyłem ją bez problemu i sprawdziłem czy nagrywa i się zapisuje - ok. Po godzinie ta osoba napisała mi, że jednak u niej wyskakuje komunikat brak karty więc kartę wyjęła i próbowała włożyć ponownie, tym razem bez skutku. (Tak wiem zasada nie pożyczaj). Otwór jest wąski, przyświeciłem lecz nic nie zobaczyłem, w zasadzie nawet gdybym coś zobaczył to bym nie wiedział co jest nie tak.

Posiadacie pomysł na rozwiązanie? Kamera nie posiada już gwarancji a sam nie chcę niczym tam grzebać. Liczę na pomoc.
Odpowiedz
Nie chcesz grzebać, to oddajesz w ręce kogoś, kto lubi grzebać i na tym się zna.
Odpowiedz
Czy ten problem występuje z wszystkimi kartami czy tylko z jedną?
Odpowiedz
Ze wszystkimi (dwoma) jakie próbowałem włożyć. Przekazanie kamery komus kto się na tym zna bedzie najwłasciwszym rozwiązaniem.
Odpowiedz
Mam taką samą kamerę i identyczny problem występował ale tylko z jedną kartą LEXAR Professional 8GB,na innych działa normalnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości