Skróty
Czy można ustawić sobie SPACJĘ jako ENTER w programie?
Funkcję klaw. ENTER przypisać SPACJI?

Inaczej: czy da sie zrobić tak by po uruchomieniu PLAY spacją, wcisnąwszy ponownie spację, film nam pauzował a nie był powracany do początku (do miejsca z którego daliśmy PLAY)?

Nie rozumiem tego Vegasowego, POKRACZNEGO menu "keyboard shortcuts".

Okej, rozwiązałem "ten" problem. U bałwanów od Vegasa widnieje to pod pojęciem "Pause" a nie "Play".

Ale możecie mi pomóc z innym skrótem. Jak ustawić sobie mianowicie przewijanie linii czasu w boku za pomocą kółka myszy (tak bym to od teraz robił z pomocą klaw. ALT)? Jak się to zwie w Vegasowskiej nomenklaturze? Nie widznieje w menu "Shhortcuts keyobard" słowo "scroll". Ani "roll" nie ma.
Macie jakieś pomysły jak odszukać skrót polegający na przewijanii linii czasu?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
A dlaczego zakładasz, że: a) klawisze w programie X można przypisywać jak się żywnie podoba (co w Vegasie jest karkołomnie bo ich znaczeni się zmienia w zależności od kontekstu...), b) jaki tok rozumowania przeprowadziłeś, by szukać skrótów myszy w dziale "keyboard"?

Play/pause jest do play/pause, podobnie jak pedał gazu jest do gazy a hamulec do hamowania.
Używaj jak cały świat do montażu JKL albo sobie kup jog/shuttle i sobie poprzypisuj skróty jakie tam chcesz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nie wiem, jak Wy, ale mnie podoba się stwierdzenie Buncha: "rozwiązałem ten problem".
Ale jakie konkretnie problem? Przecież tam nie ma żadnego problemu... Jedyny problem jaki się pojawił, to brak Twojej wiedzy, lub niezrozumienie tego, jak to działa, jak zostało nazwane itd. Nie przeraża Cię to, że jedynie TY masz z tym problem?

Nazwać "bałwany", tylko dlatego, że nazwali skrót jako "pause" a nie "play"?
Wg Twojego rozumowania, zarówno ENTER jak i SPACJA (i jeszcze F12) miały by tę samą nazwę.
Wówczas być napisał: "barany nazwały tak samo zupełnie inaczej działające klawisze".

Druga sprawa - jak chcesz się przyzwyczajać do zwyczajów Adobe Premiere - to się przesiądź na ten program, a nie dopasowuj Vegasa do innych zwyczajów. Wiesz jaki będziesz miał komfort jak będziesz pracował na PP? Nagle wszystko będzie działać bez żadnego problemu (mam nadzieję, że nie odkryłeś już żadnych problemów z PP, i nie zniechęcił Cię w chęci przejścia na inny soft...)
Odpowiedz
Rozwiązałem problem ze znalezieniem odpowioedniego pola do zmieniania w nim przypisanego skrótu.
Ujednolicam Adobe Premiere i Vegasa. Tak bym mógł się przesiadać z jednego na drugi bardziej płynnie.
I tak już mam PLay/Pause pod SPACJĄ oraz buforowanie pod ENTEREM. Do pełni szczęścia potrzeba tylko jeszcze tego przewijania. Bo w jednym programie tym czym przewijamy to powiększamy.
Nie wiem jak to ujednolicić. Wie ktoś czy da się jakoś to zrobić? Ponawiam pytanie.

A skoro mogę wpisać "scroll" w menu "skrótów" to jest szansa, że taki skrót tam będzie widniał, nie?

Mateusz, jeśli rozmawiam na tematy pokrewne Vegasowi oraz pracowników YouTubea to automatycznie włącza się we mnie "specjalny tryb" odpowiedzialny za bardzo łatwe rzucanie tego typu inwektywami.

PS
Nie odkryłem żadnych błędów w Adobe, ale też nie znam tak dobrze Adobe jak Vegasa.
Ale przyznam się, że jak nie lubię Vegasa, to także i Adobe. Ale trzeciego do montażu już się uczyć nie zamierzam.
Odpowiedz