Zrobienie ujęcia na ujęciu
Wersja Sony Vegas: Sony Vegas 12
Windows: Windows 8
Plik wejściowy: Plik w formacie AVCHD
Plik wyjściowy: Plik mxf.

Cześć, może mi ktoś podpowiedzieć, jak zrobić takie ujęcie po lewej u górze jak jest w 7.20?

W sumie udało mi się, lecz jest takie przezroczyste. Trzeba się pobawić Opacity? Czy jest jakiś sposób by zrobić to tak jak jest na tym filmiku? I jeszcze jedno pytanie, czemu jak zmniejszam rozmiar ujęcia, dokładnie w Track Motion to zaczyna mi się jakoś tak dziwnie ciąć? Nie mogę przez to potem wyrównać ;/
Odpowiedz
PiP (obraz w obrazie) robisz w ten sposób, że tworzysz dwa tracki. Jeden (górny) pomniejszasz. Możesz również w track motion włączyć cień lub poświatę.
Dlaczego Ci się pogarsza jakość podglądu?
Bo masz słaby komputer, i nie jest w stanie płynnie wyświetlić obrazu z dwóch tracków gdzie jeden jest dodatkowo przeliczany (skalowany).
Prawdopodobnie również pliki na których pracujesz, nie należą do "montażowych"... Wiadomo, że filmy zakodowane AVC wymagają dużej mocy obliczeniowej (dla HD - minimum 4rdzenie).

A może dodatkowo jeszcze jakieś błędy post youtubowe (po tutorialowe)? - w sensie - projekt ustawiony na 32bity, lub w ogóle nie dostosowany do plików wsadowych...

Przeczytaj jakie podawać parametry w tematach, bo widzę, że ani jeden warunek nie spełniłeś...a co za tym idzie, temat niebawem trafi do kosza.
Odpowiedz
Rysunek pomocniczy pewnej metody:
http://prntscr.com/2t35i4
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
To wygląda tak jak w załączniku, to jest pogorszenie jakości? Czy trzeba raczej coś pokombinować, w compositing mode coś zmieniałem i jakby tak było lepiej. Mam procka dwurdzeniowego 2,2Ghz. Sorry, za takie płytkie pytania tak po za tym ;p

Załączone pliki
.pdf   Bez tytułu 1.pdf (Rozmiar: 184.91 KB / Pobrań: 66)
Odpowiedz
Ale co ty w ogóle zrobiłeś?
Pachnie mi użyciem jakiegoś trybu kompozycyjnego - niepotrzebnie.
Ma być na "Source Alpha" chyba ustawione w sekcji skąd wybierasz te tryby.
Albo coś innego włączyłeś. Nie wiem.
Odpowiedz
Tak, w compositing mode zmieniłem chyba na screen :D, dobra, już doszedłem do tego jak to zrobić. Dzięki!
Odpowiedz