Mocny procesor mielony przez vegasa
Witam,
przesiadłem się z wysłużonego mi phenoma na xeona e3 pod wydajność i wszystko ok, rendering trwa szybko i sprawnie, jedynie jest problem z tym, że procek jest zjadany doszczętnie przez program,

[Obrazek: 2kuR5NU.jpg]

Chciałbym jednocześnie korzystać z gier, programów, oglądać filmy, myślałem że tak mocny procesor mi to zapewni, jak sobie z tym poradzić?
Odpowiedz
Ręce opadają. A myślisz, że dlaczego "rendering trwa szybko i sprawnie"? Dlatego, że jest wykorzystana moc procesora. Po to jest procek, żeby liczył.

Zawsze możesz w preferencjach zmniejszyć liczbę wątków renderowania dla Vegasa i zwolnić moc CPU dla gier, ale zapewne wtedy umieścisz wątek na forum: dlaczego Vegas renderuje wolniej?
Odpowiedz
najlepsza rada na takie potrzeby to ... dwa komputery: jeden tylko do vegasa (i to najlepiej odcięty od internetu aby przypadkiem jakieś aktualizacje nie sprawiły, że program wcześniej działał a teraz już nie działa) a drugi do programów, oglądania filmów, gier itd. Już nie chodzi tylko o to, że SV zabiera cały procesor, bo to można przestawić w ustawieniach, ale SV podczas renderowania zabiera też sporo pamięci, której też sporo zabierają np. gry a coś takiego zwykle kończy się wyłożeniem jednego i/lub drugiego - a chyba żałowałbyś jakbyś odpalił swoją ulubioną gierkę i to sprawiło, że SV wyłożył się w 99% renderu który trwał dobę.
Odpowiedz
Nie tak znowu dawno temu ja wrzucałem tutaj screena, który wyglądał podobnie. Z tą różnicą, że miałem 12 rdzeni zdjedzonych do 99% a rendering wcale jakoś błyskawicznie nie szedł.
Tylko Vegas potrafi tak kompa zmulić :)
Odpowiedz
Dziękuję za wskazówkę, z 16 wątków ustawiłem na 3, czas renderowania się zwiększył jakoś o 1/4 ale dzięki temu zżera tylko 60% procka, problem rozwiązany :)
Odpowiedz
A skąd masz 16 wątków z procesorem 8 rdzeniowym? Hmmmm...
Odpowiedz
Vegas standardowo ma tam wpisaną liczbę 16, testowałem 1, strasznie długo, 2 troche lepiej, no ale przy 3 jest super optymalnie, tylko trochę dłużej a procek nie męczy się :)
Odpowiedz
Dla scisłości xeon e3 ma 4 rdzenie z technologią HT co powoduje że jest widoczny jako 8 rdzeniowy ale wirtualne rdzenie nie są tak samo wydajne jak fizyczne.
Odpowiedz