Tryb Vivid w kamerce
Może Ktoś z Was będzie wiedział o co chodzi :wink: Na wyjeździe w Alpy miałem ze sobą drifta, nagrałem masę różnych filmików używając trybu 1080p 60kl/s Vivid Highbitrate. Teraz chciałem to obrobić w jeden spójny film z wyjazdu, i tu zaczeły się schody :? Na filmikach prosto z kamery obraz wygląda ładnie, natomiast przy obróbce czy przetworzeniu w programie w którym montuje filmy(Sony Vegas Pro 12) kolory w filmach są mega jaskrawe, na śniegu nawet widać jakieś plamy. Nie wiem za bardzo jak się za to zabrać, czy to wina jakichś kodeków, czy też trzeba to jeszcze dodatkowo obrabiać? Tak jak pisałem, filmy surowe odtwarzane w playerze są ok.
Do tej pory kręcąc w normalnym trybie nie miałem jakoś tego problemu, dlatego nie wiem jak się za to zabrać. Z góry dzięki za pomoc, bo filmik i wszelkie pomysły na niego czekają :mrgreen:
Odpowiedz
Szukaj "video levels".
Odpowiedz
Pomogło przestawienie w Properties, View transform na off (wcześniej było Acces RRT sRGB) :)
Odpowiedz
Dlaczego masz pixel format ustawiony na 32bity a nie na 8?
Odpowiedz
Jakoś nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, w czym różnica między tym a tym ?
Odpowiedz