Render pod TV PROBLEM
Witam, zrealizowałem teledysk dla pewnej grupy muzycznej i chłopaki nagle mi wyskoczyli, że klip będzie emitowany bodajże na 4fun TV.
Nigdy nie renderowałem takiego materiału, informacje dotyczące renderu mam ale czy w Vegasie mogę wejść w tak szczegółowe ustawienia? Jeśli tak to mam wielki problem aby je znaleźć :D
Ustawienia:

kontener: mov, mp4
kodek: h264, AVC lub bez kompresji
kodek audio: ACC lub PCM
rozmiar okna: HD lub PAL
przeplot: bez (progressive)
bitrate video: 8000 kbps lub więcej bitrate
audio: jak najwyższy (w przypadku kompresji 320kbps)
poziom głośności: -6dB

kontener: vob
kodek video: mpeg2video
kodek audio: mpeg2audio lub PCM
bitrate video: 8000 kbps lub więcej
bitrate audio: jak najwyższy (w przypadku kompresji 320kbps)
Odpowiedz
To jak w ogóle wcześniej renderowałaś cokolwiek, jeśli masz podsunięte pod nos ustawienia i nie potrafisz z tego skorzystać?
Odpowiedz
tak przypuszczałem że w internecie trudno się spodziewać konkretnej odpowiedzi na moje pytanie i trafie na kolejnego mądrzalskiego :)
wcześniej renderowałem typowo pod Youtube, chodziło mi o to dokładnie czy w vegasie można ogarnąć te wszystkie parametry tutaj czy nie ;)
Odpowiedz
Wszystkie - nie. Ale to co wymaga tv - jak najbardziej. Przecież napisałeś...
Odpowiedz
to mam takie pytanie - gdzie jest "kontener" ?:P
Odpowiedz
A co to jest kontener?
odp: np.MP4, MOV.

Zaglądałeś w okno renderowania?
odp: pewnie tak.

Co tam się znajduje?
odp: output format (czyli wybór kontenera).

Proszę, oszczędź nam powtórkę z podstaw programu. Ok?
Odpowiedz
Swoją drogą to jest kuźwa jakiś koszmar. Kiedyś jak dawało się materiał do TV to jak w zębach nie przyniosłeś bety i to jeszcze spełniającej wszelkie wymogi tak, by tecnik tego nie odwalił na wektroskopie to nie miałeś szansy robić materiałów dla TV. Teraz do TV tworzą ludzie nie mający jakiegokolwiek pojęcia o technice TV, i jeszcze pyskuje o pieprzy farmazony o mądrzalskich. Na szczęście mowa o 4fun, to raczej sieciowy broadcast puszczony w satelitę a nie telewizja.Jakoś jest tak żenująca, że cokolwiek puścisz i tak będzie dobrze.
Uzupełnij elementarną wiedzę, zarówno o wideo jak i o Vegasie (przypominam regulamin - to nie jest forum totalnie zielonych). Pytania które zadałeś to ELEMENTARNA obsługa.
I uprzedzam - jeśli masz pytania, na które nie znalazłeś informacji w helpie i manualu - chętnie odpowiemy. Twoje opinie na temat internetu, od czego jest forum mało nas interesują.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
swoją drogą nie pracuje w TV :) pierwszy raz mam taką opcje, że mój materiał poleci nawet na takim szajsie
DZIĘKI :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości