Problem z renderowaniem materiału z GoPro
Witam

Posiadam Sony Vegas Pro 11 i piszę ze sprawą która występuje podczas wybrania formatu renderownia. Posiadam GoPro Hero 3 Silver i nagrywam w 1080p w 30 fpsach zrobiłem sobie juz w new project wybieram sobie GoPro 1080p (1920x1080) bo sobie taki zrobiłem. Wgrywam materiał wszystko spoko chce dać render As i w poradnikach wyczaiłem, że trzeba wybrac tam Sony AVC/MVC i koleś na youtube miał w poradniku opcje Internet 1080p i moja rozdziałka a ja nie mam tego tylko bluray i jakies memory wrzucę screena. Zależy mi na tej opcji renderowania bo wrzucam filmik na youtube i mam problem z jakoscią. Pobrałem GoPro studio 2.0 i spoko jest lepsza opcja ale moim zdaniem ten program nie nadaje sie do montazu tylko do rednerowania nic nie pobije Sonego :) Nie wiem czy sam musze zrobić ta wersje do renderowania ''Internet 1080p (1920x1080)'' bo nie mam go i nie wiem czemu.

Pozdrawiam

Załączone pliki Miniatury

Sony Vegas Pro 11
Odpowiedz
Jeśli nie masz profilu "Internet 1080p", to możesz sobie zrobić.
Jeśli nie wiesz, jakie tam ustawić opcje - pisz do tego z YT, niech Ci powie. My go nie znamy i nie wiemy, co on tam ma.

Przeglądałeś forum?
Są takie tematy o renderingu pod YT.
Generalna zasada jest taka (w skrócie).
- musisz znać parametry plików wsadowych (rozdzielczość i klatkaż - ale to znasz)
- musisz tak samo ustawić projekt (1080p, 30kl/s wyświetlanych progresywnie)
- musisz tak samo renderować (możesz sam stworzyć szablon, jeśli to nie ma domyślnie).
Wpisujesz tak samo rozdzielczość i klatkaż. Par = 1. Przeplot - none (progressive). Bitrate (wg instrukcji ze strony YT: 8Mbps, chyba, że masz bardzo mocne łącze - to możesz ustawić 50Mbps (ale nie SonyAVC, tylko MainConceptAVC).

Dodatkowa sprawa - możesz użyć MainConcept AVC - bo jest lepszy - ma opcję dwuprzebiegu (rendering trwa dwa razy dłużej, ale jakość jest lepsza).

Parametry proponowane przez YT: https://support.google.com/youtube/answe...&ctx=topic

resztę informacji proszę odszukać na forum. Sporo tego jest ;)
Odpowiedz
Dzieki wielkie przyda mi się ta pomoc jak bym mógł stawił bym Ci browara.
Sony Vegas Pro 11
Odpowiedz
za młody jesteś. Nie sprzedadzą Ci, ale przypomnij się za dwa lata, to pomyślimy ;)
Odpowiedz
Wszystko ok, ale jest błąd jak wybieram to co mi kazałeś. Zdjęcie w załączniku.

Sony Vegas Pro 11
Odpowiedz
Pokaż screen, jak ustawiłeś rendering (customize template - szczególnie zakładka VIDEO).

Ps. Zakładam, że masz najnowszą wersję jedenastki (build 700/701)
Odpowiedz
Co do piwa to przypomnę się :p na dole foto wysyłam.

Sony Vegas Pro 11
Odpowiedz
Spróbuj w "Encode Mode" wybrać: "CPU Only".
Odpowiedz
Poszło! Dzięki jeszcze raz :) Ile taki plik będzie zajmował?

Sony Vegas Pro 11
Odpowiedz
Średni bitrate (ponieważ nie zmieniłeś domyślnych ustawień) masz ustawiony na 12Mbps.
Czyli na każdą sekundę masz 12Mb. = 1.5MB (półtorej megabajta na sekundę filmu).
Czyli na każdą minutę filmu: 1.5 [MB/s] * 60 [s] = 90 [MB]
itd.

Ale wracając do Twojego problemu, to:
- albo masz starą wersję Vegasa (build niższy niż 700/701);
- albo masz stare sretowniki karty graficznej;
- albo masz zbyt słabą grafikę, aby dekodowała i kodowała jednocześnie (dekoduje materiał z GoPro, a następnie koduje - renderując ;)

Tak czy inaczej, póki co masz rozwiązanie - renderować "CPU Only"

Kolejna rzecz - jeśli chcesz renderować film na YT, to ustaw bitrate na 8Mbps (średni i max). Dodatkowo zaznacz powyżej opcję "Two-pass" (czas renderingu będzie dwa razy większy, ale jakość będzie lepsza).
Odpowiedz