fajna praca
Praca którą tu zamieszczam nie jest mego autorstwa,jest to praca mojego kolegi myślę że warta uwagi mimo iż zrobiona w after efects ,dlaczego więc ją tu umieszczam na forum sony vegas powód jest prosty,poprosiłem znajomego żeby tą samą prace zrobił w sony vegas trochę czasu jeszcze to zajmie jest już w 1/4 filmu ale materiał jest tak świetny że postanowiłem nie czekać ,a jak będzie gotowa to wtedy zamieszczę wraz ze etapami produkcji ,nadmienię że w sony vegas jest o wiele więcej pracy niż w adobe ,zapraszam więc do obejrzenia
Odpowiedz
Jak dla mnie zarąbiste, szczególnie jeśli przyjąć, że robiła to jedna osoba. Jedyne co razi to upadek samolotu - tło nagrane na wideo razi w połączeniu z wyglądem filmowym. Życzę koledze szybkiego rozwoju i wielu sukcesów.

I niech jeden z kolegów prezentujący na tym forum swoje 'lotnicze' wypociny się uczy, jak to robić dobrze! :)
Odpowiedz
Kawał dobrej i czasochłonnej roboty..! Jestem ciekaw jak to wyjdzie w SV?
Odpowiedz
(02-09-2014, 2:26)Piwosz napisał(a):  Kawał dobrej i czasochłonnej roboty..! Jestem ciekaw jak to wyjdzie w SV?

WIDZIAŁEM już początek jest tak samo te same ujęcia tylko że robione w sony vegas oczywiście do ujęć żeby to zrobić w sony vegas musiał być też użyty 3d maxs inaczej niz w after efects gdyż after ma dodatek element 3d który umożliwia już w samym programie ustawiać model i nim obracać stosownie do ujęcia ruchu kamery
Odpowiedz
Scena akcji godna dobrego, Hollywoodskiego filmu. Genialne wykonanie.
Odpowiedz
Filmik świetny, może oprócz sceny upadku, ale...":

Cytat:WIDZIAŁEM już początek jest tak samo te same ujęcia tylko że robione w sony vegas oczywiście do ujęć żeby to zrobić w sony vegas musiał być też użyty 3d maxs

- jaki jest sens robienia takiego porównania tak naprawdę? Vegas jest programem do montażu, przy czym można robić też całkiem fajne rzeczy kompozycyjne. I to, co jest pokazane w większej części making offa to nie jakiś kosmos, ot N warstw ponakładane.
Ale jak sam napisałeś, samolot trzeba by zrobić w sofcie 3D, strzały i wybuchy bo ja wiem, np. w HitFilm, tracking w Bojou itd.
To jaka tu rola Vegasa przepraszam, bo chyba tylko rendering. Vegas po prostu nie jest do tego i nawet z Borisem - no nie, po prostu nie. Można i wiele się da, ale równie dobrze można by porównywać bo ja wiem, do samochodu rajdowego i zwykłego. Mój też tak pojedzie, tylko musiałbym lekko przebudować silnik, dokupić nitro, wzmocnić budowę i jeszcze parenaście drobiazgów. Ale może się ścigać? Może. Ma szansę wygrać? Jasne! Da kupę radochy? Da! Ale czy nadaje się na wszystkie wyścigi? No nie, na niektórych nie ma szans... Po prostu rożne samochody...
Porównywanie nie ma sensu, wg mnie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja myślę, że autor lekko "ściemnia" z tą wersją na Vegasa aby znieczulić adminów i pokazać swój film - nie widzę sensu robić tego samego dwa razy a lepiej skupić się na czymś nowym - a jak już autor chce koniecznie pokazać swoje umiejętności w grafice 3D, to gorąco polecam przyjrzeć się też Blenderowi - nie każdy ma tyle środków aby sprawić sobie nawet studencką wersję 3dsMAX.

Jednakże sam ogrom pracy i jej efekt robią piorunujące wrażenie :) Życzę dalszego rozwoju talentu :)
Odpowiedz
No tak, ale niezależnie od tego - co to znaczy zrobić w Vegasie? Wrzucić warstwy na ścieżki i odpowiedni ustawić kompozycję? Chyba nie o to chodzi, a do tego zasadniczo ograniczy się użycie Vegasa bo całą resztę trzeba bedzie zrobić poza.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wideo kozackie,prawie jak sceny z Pearl Harbor.
Odpowiedz
Naprawdę ładnie to wyszło. Gorsze GreenScreeny widziałem w filmach kinowych.
Odpowiedz