jak zrobić taki efekt przejścia?
Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić efekt przejścia którego niestety nie znalazłem w tym momencie. Chodzi o to że pomiędzy wideo jest coś takiego jakby słońce świeciło w obiektyw, czy inne jakieś kółeczka, jedne mniej, drugie bardziej kolorowe. Pomożecie?
Odpowiedz
Lens flare
Odpowiedz
Może źle się wyraziłem z tym słońcem, bardziej chodzi mi o takie delikatne mrugające "bańki"
Odpowiedz
komora maszyny losującej jest pusta. Następuje zwolnienie blokady...

A może by tak konkretniej? Bo skąd mogę wiedzieć, o co Ci chodzi?
Pisałeś o efekcie wchodzącego słońca do obiektywu (flary). Teraz piszesz o bańkach... a za chwilę pewnie jeszcze coś innego rzucisz.
Daj jakiś przykład, to będziemy odpowiadać...

http://www.borisfx.com/videos/BCCVegas/L...are-3D.php
Odpowiedz

Chodzi mi o taki efekt mieniących się kolorów (jak np. w 0:16)
Odpowiedz
u nas się na to mówi: "gówno", więc jak wpiszesz w wyszukiwarkę forumową, to duża szansa, że znajdziesz po tą nazwą ;)
Dodatkowo niektórzy mówią "kolorki", a fachowo podobno nazywa się to "film clutter".
Odpowiedz
Albo "film burn"

Odpowiedz
to trochę dziwne, bo przepalający się film wygląda zupełnie inaczej:

Ale cóż. Większość osób używających tych "niby upiększających" efektów nie ma zielonego pojęcia skąd one się pierwotnie wzięły, i w większości przypadków były to błędy popełnione przy wywoływaniu.
Następnym efektem będzie pewnie podniecanie się dropami z taśm miniDV ;) i nakładanie tego "efektu" na teledyski hip hopowe oraz na filmiki z gier.
Odpowiedz
[Obrazek: 4568715098e39.png.html]Witam, ja mam niestety taki problem, że pobrałem sobie te efekty typu "film burn" i "film clutter" ale kiedy wczytuję je do Vegasa nie wyświetla mi się na nich obraz. Próbowałem konwertować pliki ale to nic nie daje. Wie ktoś jak temu zaradzić?
Odpowiedz