Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosze o pomoc szanownych kolegow
robie od czasu do czasu timelaps'y gdy wstawiam zdjecia a jest ich okolo 300 chcialbym zastosowac dla wszystkich jedna opcje mianowicie dopasowania Pan/Crop nie wiem to zrobic :/ Pzdr
Jak napiszesz to tak jak należy, to podam Ci odpowiedź.
(02-05-2014, 15:29)Bunch napisał(a):  Jak napiszesz to tak jak należy, to podam Ci odpowiedź.

napisz nie znam sie na tym ;)
@teresch - pisz po polsku przede wszystkim (z użyciem przecinków).

Nie mów, że timelapsy robisz w ten sposób, że wrzucasz 30 zdjęć jedno za drugim ;) Przecież to robota głupiego... Od tego jest Image Sequence.
(02-05-2014, 17:01)mateuszszar napisał(a):  @teresch - pisz po polsku przede wszystkim (z użyciem przecinków).

Nie mów, że timelapsy robisz w ten sposób, że wrzucasz 30 zdjęć jedno za drugim ;) Przecież to robota głupiego... Od tego jest Image Sequence.

Mozesz cos wiecej napisac ?
Mogę. Na jaki temat? O "Image Sequence"?
Mogę przepisać to, co jest napisane w helpie [F1]...
A swoimi słowami - jeśli zdjęcia masz ponumerowane kolejno (przypuszczam, że tak - skoro robione pod timelaps), to klikasz File > Import > Media.
Pojawia się okno Import Media, w którym wchodzisz do katalogu ze zdjęciami, następnie zaznaczasz pierwsze zdjęcie, a na dole zaznaczasz "Open still imate sequence" - range (wpisane numery zdjęć od np. 392 - 518), gdzie pierwszy numer, to numer zdjęcia, które rozpoczyna sekwencję (u mnie IMG_0392.JPG) , a drugi numer, to numer zdjęcia ostatniego (IMG_0518.JPG)(możesz zmienić, jeśli nie chcesz użyć wszystkich zdjęć).

Po kliknięciu "open", pojawia się okno Properties, w którym ustawiasz parametry video złożonego z zdjęć. Zwykle zostawiasz jak jest, chyba, że chcesz coś zmienić.

Klikasz "OK", i w Project Media dostajesz event złożony z zdjęć. Przesuwasz go na timeline (oś czasu) i gotowe - masz timelaps, gdzie każde zdjęcie jest jedną klatką.
Pozostaje dopasować kadr (w Pan/Crop) wybierasz preset: 16x9. Możesz także dodać na końcu osi w Pan/Crop nowy keyframe, i zmienić pozycję lub zrobić lekkie powiększenie Pan/Cropem - dostaniesz w ten sposób symulację przesuwającej się kamery, lub zoomowania...

Dodatkowo możesz dopasować prędkość odtwarzania tego eventu za pomocą: Playback rate (w Properties eventu), lub za pomocą obwiedni velocity envelope (ale dobrze wówczas włączyć "disable resample").

To chyba tyle. Myślę, że napisałem wyczerpujące informacje.
(02-05-2014, 17:58)mateuszszar napisał(a):  Mogę. Na jaki temat? O "Image Sequence"?
Mogę przepisać to, co jest napisane w helpie [F1]...
A swoimi słowami - jeśli zdjęcia masz ponumerowane kolejno (przypuszczam, że tak - skoro robione pod timelaps), to klikasz File > Import > Media.
Pojawia się okno Import Media, w którym wchodzisz do katalogu ze zdjęciami, następnie zaznaczasz pierwsze zdjęcie, a na dole zaznaczasz "Open still imate sequence" - range (wpisane numery zdjęć od np. 392 - 518), gdzie pierwszy numer, to numer zdjęcia, które rozpoczyna sekwencję (u mnie IMG_0392.JPG) , a drugi numer, to numer zdjęcia ostatniego (IMG_0518.JPG)(możesz zmienić, jeśli nie chcesz użyć wszystkich zdjęć).

Po kliknięciu "open", pojawia się okno Properties, w którym ustawiasz parametry video złożonego z zdjęć. Zwykle zostawiasz jak jest, chyba, że chcesz coś zmienić.

Klikasz "OK", i w Project Media dostajesz event złożony z zdjęć. Przesuwasz go na timeline (oś czasu) i gotowe - masz timelaps, gdzie każde zdjęcie jest jedną klatką.
Pozostaje dopasować kadr (w Pan/Crop) wybierasz preset: 16x9. Możesz także dodać na końcu osi w Pan/Crop nowy keyframe, i zmienić pozycję lub zrobić lekkie powiększenie Pan/Cropem - dostaniesz w ten sposób symulację przesuwającej się kamery, lub zoomowania...

Dodatkowo możesz dopasować prędkość odtwarzania tego eventu za pomocą: Playback rate (w Properties eventu), lub za pomocą obwiedni velocity envelope (ale dobrze wówczas włączyć "disable resample").

To chyba tyle. Myślę, że napisałem wyczerpujące informacje.

Dzieki ze odpisales robie troche inaczej po prostu przeciagam z katalogu odpowiednio ponumerowane zdjecia na os czasu w vegsie ! Mi chodzi o cos innego mianowicie jak zastosowac jednakowe KADROWANIE do wszystkich klatek ?

Załączone pliki Miniatury

Następny, który tęskni za rozumem...
(02-05-2014, 19:05)Pinto napisał(a):  Następny, który tęskni za rozumem...

a ty pajacu taki niby madry jestes

dzieki mateuszszar za naprowadzenie, wystarczylo zaznaczyc opcje ktora zamiescilem w zalaczniku

Załączone pliki Miniatury

a czy nie napisałem o tej opcji wyżej?
i trochę grzeczniej proszę, przynajmniej pod adresem użytkowników "pro"... :)
Odpowiadając - Tak. Pinto jest mądry. Podpisuję się obiema rękami pod tym. Uwierz mi na słowo. A czy pajac? tego nie wiem, raczej nie, ale pewność będziemy mieli, jak Pinto pokaże swoją twarz (foto).

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości