Przesunięcie całego projektu
Witam.
Mam małe pytanko; Chciałbym przesunąć utworzony projekt o 30 sek. do przodu gdyż chciałbym zmieścić jeszcze swoje intro.W projekcie mam bardzo dużo tracków i boje się że przeoczę coś używając opcji Auto ripple.
Czy istnieje jakiś inny sposób niż Autoripple?
Odpowiedz
Zaznaczasz fragment, który chcesz przesunąć, oczywiście zaznaczając wszystkie ścieżki, ctrl + x, ctrl + v, i wklejasz sekundzie w której chcesz.
Odpowiedz
Nie bój się "AutoRipple". Włączasz i ustawiasz na "All Track Markers and Regions" i przesuwasz chwytając za pierwszy... ewentualnie przygotuj sobie gdzieś z boku pusty event o długości 30sekund, następnie włącz "autoripple" > skopiuj ten pusty event > przenieś kursor na początek timeline > CTRL+V

Jak boisz się, że coś się spartoli, to utwórz kopię pliku .veg (będziesz miał w razie czego).
Wiele razy przesuwałem całe projekty i nigdy nie było z tym problemu.
Odpowiedz
Dzięki PANY za odpowiedź ;)
Odpowiedz
Dziś próbowałem zastosować w/w sposoby i wszystko by było ok tylko jest mały problem z linią Volume
Na jednym z audio tracków mam linię Volume którą regulowałem sobie poziom dźwięku w różnych momentach. W momencie gdy przesuwam wszystkie eventy moja linia Volume zostaje w miejscu.
Jest na to jakiś sposób?
Odpowiedz
Jasne, że jest.
Od tego jest Lock Envelopes to Events. Musisz włączyć tę funkcję.
Odpowiedz
Jeszcze raz WIELKIE dzięki mateuszszar
Odpowiedź była tak blisko a zarazem tak daleko... ;)
Pozdro. :)
Odpowiedz
Chciałoby się napisać: "przycisk był tak blisko" ;) w sumie to pierwszy z prawej obok Auto Ripple...
Odpowiedz
Tak się nieraz zastanawiam czy u większości osobników jest teraz zanik samodzielnego myślenia i zanik podejmowania samodzielnych decyzji. Pamiętam jak z dziesięć albo więcej lat temu miałem taki sam problem to nie latałem po najmniejszej linii oporu tylko się zastanowiłem, pomyślałem że pewnie można to zrobić ja w eksploratorze windows (przecież większość programów w win czy to do montażu czy do foto, czy edytorów teksu działa podobnie, ma wklej, kopiuj, zaznacz, usuń, przenieś itp) i przyjrzałem interfejsowi znalazłem ikonkę "selection edit tool" i po kłopocie. Kór....a ludzie włączcie myślenie.
Odpowiedz
Panie walerka inne czasy inne programy inne możliwości inne metody nauki....
Kiedyś nie miałeś forum i bujałeś się z jednym problemem miesiąc czasu tracąc cenny czas. Po to są fora żeby pomagać...
Odpowiedz