Problem z przyspieszaniem klipu w multicamie
Witam!

Mam następujący problem z SV 10 Pro (10e build 738):

- Mam 6 ścieżek wideo i jedną ścieżkę audio połączonych w trybie multicam
- ścieżki sa wycięte ze znacznie dłuższych kawałków
- Zanim je połączyłem, dokładnie sprawdziłem i wszystkie są spasowane - żeby nie było.
- na dwóch ścieżkach trzeba było klipy delikatnie przyspieszyć

i teraz:

- jak mam nieprzyspieszone klipy to cały multicam chodzi jak w zegarku
- jak mam przyspieszone kawałki na ścieżce to program głupieje i pokazuje zamiast przyspieszonego materiału, kawałki znajdujące się jakieś 3-4 minuty wcześniej (cały klip multicamowy ma ok 3 minut)

Spotkaliście się może z czymś takim? Mógłby ktoś sprawdzić na nowszym SV Pro taki efekt? Nie ukrywam, że teraz często będę się stykał z takim problemem i jeśli nie będzie to poprawnie działało w nowszych Vegasach to chyba czas zmienić platformę.... :(
Odpowiedz
Jeżeli przykładowo tworzysz event z końcówki klipu i go przyśpieszysz, to co niby Vegas ma pokazać na końcu takiego przyśpieszonego materiału? Albo zaczyna od nowa odtwarzać klip, albo pokazuje do końca trwania eventu background, jeśli jest wyłączone zapętlanie eventu.
Odpowiedz
Niestety wycięte są 2-3 minuty ze środka klipu który ma 1,5 godziny także raczej nie w tym problem.
Ponadto zanim włączę multicama - wszystko jest dobrze. Problem się zaczyna po jego włączeniu.

Edit: Wyłączyłem na wszelki wypadek loopy w klipach ale nie pomogło.
Odpowiedz
Możesz to jakoś zobrazować? Bo ja nie mogę załapać, gdzie tkwi problem.
Jeśli możesz, zawieś gdzieś przykładowy .veg - to sprawdzę na VP11 oraz na VP12.
Odpowiedz
A może sprawdź projekt na trialu nowszego Vegasa?
Odpowiedz
Niestety nie mogę odpalić nowszej wersji Vegasa bo już kiedyś odpalałem i musiałbym wyczyścić cały system :(
Odpowiedz
Wszystko w porządku, ale ja tu nie widzę żadnego multicam... Przeglądnąłem wszystkie eventy - każdy ma 1 take.

Jeszcze raz dokładnie opis, co jest nie tak. Jakie kroki mam zrobić (które tracki złożyć w multicam). Co się dzieje u Ciebie (ja u siebie podłożę swoje klipy, tylko muszę wiedzieć, na co zwrócić uwagę - co się przesuwa, gdzie jest problem).
Odpowiedz
Faktycznie - w projekcie nie było. Teraz dodaję taki z multicamem.

To jest tak:
- Ten kawałek jest wycięty ze środka długiego materiału.
- Dwie ostatnie ścieżki (najniższe video) maja pliki przyspieszone (mniej więcej 1 sekundę)

I teraz:

Jeśli przeglądasz te ścieżki tak jak teraz - bez multicama (włączając lub wyłączając ścieżki przykrywające) to wszystko jest w porządku -pokazuje się co trzeba i ze zmienioną prędkością

Ale jeśli włączysz na wszystkich ścieżkach mutlicama, to te dwie najniższe ścieżki z przyspieszonymi klipami pokazują na mutlikamie i w podglądzie na drugim monitorze materiał z właściwych ścieżek ale wcześniejszy o około 5 minut. Przesunięty taki. Jak rozgrupujesz z mutlicama do ścieżek to znowu jest dobrze.
Odpowiedz
Zarówno w VP11 jak i VP12 sytuacja się powtarza - czyli po włączeniu multicam, właściwości eventu zostają utracone (w tym prędkość odtwarzania).
Jest natomiast obejście tego...

Bierzesz cały track (ten, o zmienionej prędkości), kopiujesz do nowego projektu (jeśli to jest jeden klip - a z tego co widzę - tak), to tworzysz nowy projekt z tylko jednym eventem (może być TYLKO video).
Nazywasz go np. "zbliżenia.veg"...
Następnie bierzesz drugi, który ma zmienioną prędkość, i zapisujesz jako: "Ogolny.veg".
Oczywiście w tych projektach zmieniasz odpowiednio prędkość eventów, aby były zsynchronizowane z całością. Wystarczy z pliku, który zamieściłeś, skopiować cały tarck i wrzucić do nowego Vegasa (musisz mieć otwarte dwa vegasy).

Następnie podmieniasz w Project Media plik zbliżenia.mts na [/b]zbliżenia.veg[/b]. Tak samo z drugim klipem. Pamiętaj, aby wyzerować prędkość w properties.
W ten sposób masz przygotowany wsad (zsynchronizowany), więc wszystko pójdzie bez problemu. Nie ingerujesz już w prędkość (bo nie musisz).

Pamiętaj, aby użyć opcji "disable resample" w poszczególnych projektach, żeby nie dostać ghostów...
Odpowiedz
No okej, da się to obejść. Ale CZEMU tak się zaczęło dziać?
Czy takie rzeczy w ogóle są możliwe?
Choć w sumie... biorąc pod uwagę, ze to Vegas, to...

[Obrazek: ancient-aliens-is-such-a-thing-even-poss...96245T.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości