Jak użyć funkcji TrackMotion w oknie Pan/Crop
A jak w oknie Pan/Crop zrobić taką opcję - przyciąć okno (Crop) na wybranym fragmencie a następnie ten wycinek umieścić w dowolnym miejscu na ekranie?
Czyli tak jak na poniższym przykładzie - chciałbym, żeby zaznaczony fragment wyświetlał się na prawej części ekranu.
Wiem, że mogę połączyć funkcję Pan/Crop z TrackMotion - ale nie chciałbym tak, bo są to ustawienia globalne dla całej ścieżki.

[Obrazek: da3b92e5a041.jpg]
Odpowiedz
przycinasz maską ("mask"), ustawiasz miejsce w "position".

ps. popraw załącznik.
Odpowiedz
Poprawiłem załącznik - mam nadzieję, że teraz widać.

Próbuję zrobić tak jak pisałeś, ale nie otrzymuję oczekiwanego efektu.
Zaznaczyłem opcję "mask" i zaznaczyłem interesujący mnie prostokąt.
Ale potem używając opcji position położenie zmienia kadr, ale jego zawartość się nie przesuwa.
Czy powinienem coś jeszcze zaznaczyć?
Chciałbym przesunąć zaznaczoną "panią młodą" do prawej strony ekranu.
Odpowiedz
a keyframe'ów sobie nie narobiłeś przez przypadek?

Tutaj masz szybko zrobioną instrukcję, jak to zrobić w kilka sekund.
Odpowiedz
(01-31-2014, 11:18)quadro napisał(a):  Wiem, że mogę połączyć funkcję Pan/Crop z TrackMotion - ale nie chciałbym tak, bo są to ustawienia globalne dla całej ścieżki.

To zrób to na innej ścieżce. Masz zakaz używania większej ilości ścieżek?
Odpowiedz
Dzięki wielkie. Teraz działa. Nie wiem dlaczego, ale wcześniej robiłem podobnie i nie zadziałało.
Na jakiej wersji Mateuszszar pracujesz, że nie ma w Twoim oknie maski prostokątnej jak u mnie w SV12Pro?
[Obrazek: hudj.jpg]

@Pinto
Nie chciałem robić zbyt wielu ścieżek, bo przy każdym klipie gdzie chciałbym tego używać potrzebuję inne parametry.
Odpowiedz
(01-31-2014, 15:15)quadro napisał(a):  Na jakiej wersji Mateuszszar pracujesz...?

Na VP11.. jakoś VP12 jeszcze mnie nie przekonała :/
no chyba że na laptopie - w którym mam QuickSync, i dopalenie przy renderingu SonyAVC jest spore.
Odpowiedz