„Moje spotkania z julkiem"-film Łaźni Nowej,w którym wystąpiłem
Witam

W sierpniu 2013 brałem udział w projekcie filmowym Łaźni Nowej zainspirowanym twórczością Juliana Tuwima. Na informację o projekcie natknąłem się w gazecie. Z początku nie byłem przekonany do tego pomysłu (mam tremę i ogólnie jestem nieśmiały) , jednak rodzice w końcu przekonali mnie do spróbowania. Następnego dnia poszedłem do teatru. Przede mną czekało kilkanaście innych osób innych osób. W końcu naszła kolej na mnie. Wszedłem zdenerwowany. Jury (nie wiem czy tak się mówi) castingu, to było kilka osób, przeważnie w wieku 20-30 lat. Kilka minut ze mną porozmawiali, o tym co stworzyłem,gdzie można to obejrzeć. Potem podziękowali i powiedzieli że oddzwonią. Do ok.22 nie było żadnego telefonu, aż nagle zadzwonił telefon z gratulacjami, że zostałem przyjęty.

Przez następne 2 dni pisaliśmy zarys fabuły, scenariusza jako takiego nie było, ponieważ był to film paradokumentalny (Mockument) , a dialogi były improwizowane. Potem przez następne 2 tygodnie kręciliśmy film. Film był kręcony w mieszkaniu jednego z jurorów (ludzie z jury brali udział w projekcie jako np.producent czy reżyser) , w ogrodzie obok Łaźni nowej i we wnętrzu (piwnicach) w/w teatru.W niedzielę, 1 Września, odbyła się premiera filmu w klubie Kombinator w teatrze.Nasz „występ" poprzedziły występy seniorów i juniorów (powstały 3 różne projekty: Kabaretowy dla seniorów, Teatralny dla juniorów i Filmowy dla młodzieży - BTW. ja byłem w tym trzecim) ale z tego co ja widziałem, nasz występ podobał się publiczności najbardziej :) .Raz chyba nawet jakiś dziennikarz (nie jestem pewien,czy był dziennikarzem) zatrzymał mnie i zadał kilka pytań na temat procesu powstawania tego filmu. Ogółem wszystkim się podobało

OPIS FILMU:

Film powstał w ramach projektu "Tuwim wielopokoleniowy. Edukacja kulturalna przez pryzmat twórczości Juliana Tuwima dla dzieci, młodzieży oraz osób w wieku 60+" będącego pretekstem do teatralnego spotkania trzech grup wiekowych. Bezpośrednią inspiracją dla działań warsztatowych w Łaźni Nowej była biografia i twórczość Juliana Tuwima, który uchwałą Sejmu VII kadencji został ogłoszony patronem roku 2013.

Paradokumentalny projekt filmowy, zrealizowany na podstawie autorskich scenariuszy uczestników. Film, podążający tropem legendy miejskiej, jest wariacją opartą na tuwimowskich skojarzeniach i tropach, widzianych z perspektywy współczesnej młodzieży.

FILM:

Ja jestem głównym bohaterem trzeciej opowieści :D

Opis,czym jest Mockument
Odpowiedz
Super, ale ludzie, pliz, nie jesteście początkujacy, wrzucajcie filmy w "nasze filmy"...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
nie mogłem się zdecydować gdzie stworzyć nowy temat, w off topie czy w „newbies",a potem zostałby przeniesione w inne miejsce,więc zdecydowałem się stworzyć temat w „Newbies"
Odpowiedz