Do jakiego formatu najlepiej renderować
Mam pytanie odnośnie formatu, do jakiego najlepiej (najopłacalniej) jest renderować. Oczywiście chodzi o rozmiar filmu, ale przede wszystkim też jakość. Nagrywam filmy albo aparatem Sony w formacie mts albo Canonem 60d w formacie mov. Ale nie wszystkie formaty są płynnie odtwarzane przez np. AllPlayera albo Windows Media Player. Np. mts po edycji filmu jeżeli chcę pozostawić w mts, to podczas renderowania mam do wyboru tylko m2ts - prawie to samo, ale odtwarzacze się bardziej na m2ts zacinają, czasem w ogóle nie odtwarzają. Jeżeli z kolei mov-a chciałbym zostawić w tym formacie, to jeżeli mam zaptaszkowane "Dopasuj do ustawień projektu" to w ogóle mova nie mam do wyboru. A chyba jednak lepiej mieć dopasowane do projektu, co...? I te movy też nie wszędzie odtworzę. Tak sobie próbuję różnych formatów, i MP4 całkiem fajną jakość daje, tylko plik zajmuje dużo miejsca. Z kolei zastanawiałem się nad wmv, czy są jakieś straty jakości, bo filmy działają w tym formacie płynnie i raczej nie ma problemu z odtwarzaniem, ale przy dopasowaniu do projektu też tego nie ma. Chciałbym znaleźć jakiś bezproblemowy format, aby nie stracić na jakości i nie mieć problemów z odtwarzaniem, a z tego co widzę to mam do wyboru jakieś egzotyczne formaty.
Odpowiedz
Trochę za mało się rozpisałeś. Plik po eksporcie powinien mieć te same parametry co importowany oprócz bitrate. Rozumiem, że chodzi Tobie mała wielkość pliku, dobra jakość np. na pendriva.
Nie podałeś parametrów komputera, one też mają wpływ na płynności odtwarzania oraz jakie jeszcze kodeki {AVI} zainstalowałeś do komputera.
Temat był wiele razy wałkowany, ale...
Interesuje Cię jakość to wybierasz kontener(pliki) MP4 {CPU}, profil Main, bitrate dla HD/FullHD min 3000/6000kbps, reszta parametrów takie jak plik importowany.
Druga możliwość pliki AVI z kodekiem X264 64bit {Musi być nagrany kodek}. Parametry bitrate jak wyżej. Audio MP3 {nie jest we wszystkich Windowsach}, bitrate audio tj. pliku importowanego.
[Obrazek: 2qu7k9t.jpg]
Powodzenia
Odpowiedz
Prowadził ślepy kulawego...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz