połącznie kanału L+P
witam,
to mój pierwszy post na tym forum. Wcześniej montowałem w programie edius ale postanowiłem przenieś się na vegas-a.
Poszukuję funkcji PANORAMOWANIE. Mam zapis audio gdzie na kanale lewym mam dźwięk z miksera a na kanale prawym dźwięk z mikrofonu kamery, chciałbym teraz żeby dźwięk który jest np. na kanale lewym występował również na prawym. Szukałem w programie ale jedynie znalazłem to funkcję łączenia 2 kanałów w jeden mono :-(.
Odpowiedz
Czyli masz dwa kanały mono (tyle, że jeden - na lewym tracku, a drugi - na prawym)?

Najlepiej zrobić tak:
Dublujesz track audio.
Klikasz na pierwszy track (na event - czyli na ścieżkę) - prawy przycisk myszy > channels > left only
klikasz na drugi track - prawy przycisk myszy > channels > right only.

Teraz możesz sobie ustawiać panoramy dla każdej z ścieżek (osobno dla dźwięku z miksera, a osobno - z mikrofonu).
Odpowiedz
(01-27-2014, 1:31)mateuszszar napisał(a):  Czyli masz dwa kanały mono (tyle, że jeden - na lewym tracku, a drugi - na prawym)?
1 stereo
Odpowiedz
Jeden stereo, składający się z dwóch - mono (bo nie powiesz mi, że na lewym - ten z mixera, był nagrywany TYLKO LEWY, a na prawym - TYLKO PRAWY Z MIKROFONU ;)
Odpowiedz
(01-27-2014, 2:06)mateuszszar napisał(a):  Jeden stereo, składający się z dwóch - mono (bo nie powiesz mi, że na lewym - ten z mixera, był nagrywany TYLKO LEWY, a na prawym - TYLKO PRAWY Z MIKROFONU ;)

No oczywista oczywistość że stereo składa się z 2 śladów. Ale szczerze to trochę taka zabawa z tym panoramowaniem. W edius-ie realizowane jest to poprzez nałożenie efektu i po sprawie :-).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości