renderowanie rozproszone/sieciowe
Witam!

Czy możecie podać jakis tutorial dot. renderowania rozproszonego/z użycienm "network"`a:)?

Pozdrawiam
Kamyk79
Odpowiedz
Przejrzę swojego manuala, ale to dopiero jakoś na weekend i może od razu tutoriala zapodam :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Tu masz kilka linków, może ci pomogą :
Link 1
Link 2
Link 3

A tu cała teoria po polsku :
Cytat:Wymagania co do kompów:
- 256MB RAM
- sieć 100Mbps dla projektów DV
- wszystkie pliki źródłowe muszą być w folderach udostępnionych, najlepiej na jakimś szybkim serwerze.

Rendering sieciowy możesz zrobić na 3 komputerach: 1 montażowy + 2 renderujące (dla pojedynczej licecji). Format MPEG-2 i AC3 jest licencjonowany tylko na 1 komputer więc musisz mieć dodatkowe licencje.

I zaczynasz: na tych 2 renderujących odpalasz Vegas Network Render Service, oraz na tym montażowym (który będzie inicjował renderowanie). Na inicjującym na zakładce Renderers wpisujesz adresy IP tych 2 kompów, zatwierdzasz i powinno nawiązać się połączenie.

Mapowanie katalogów (robisz na hoście gdzie są pliki źródłowe): zakładka File Mapping i tam wpisujesz w "local" lokalną śćieżke dostępu (np. "e:\media", a w "universal" ścieżke sieciową (np. "\\media_host\media"). Druga opcja to żeby program zrobił to automatycznie - Action->Auto-Fill File Mappings (doda wpisy ze wszystkich udstępnionych folderów).

I renderować można na 2 sposoby: albo jedna maszyna renderująca renderuje jeden projekt (a druga drugi), albo 2 maszyny podzielą się pracą, rendeując osobne segmenty filmu.

Odpalasz Vegas na maszynie inicjującej, otwierasz projekt, dajesz Render As, zaznaczasz Render using networked computers, Zapisz, otwiera Ci sie okienko gdzie masz właśnie typ renderowania sieciowego. W przypadku gdy oba komputery renderują ten sam projekt musisz wybrać komputer który Ci poskłada te segmenty w jeden plik. Dajesz OK i leci. To możesz kilka razy powtórzyć (zadania będą się dodawały do kolejki renderowania).

Myślę, że pomoże.
Odpowiedz
Witam Panowie. Panie?

Właśnie chciałem przetestować działanie renderowania sieciowego w Vegas'ie (komputer główny + laptop).
Niestety nie potrafię nic znaleźć w moim programie.
Mianowicie ściągnąłem wersję trial Sony Vegas Pro 10.0. Przeczytałem to co kolega Winged4Ever powyżej napisał o Vegas Network Render Service. Niestety u mnie w tej wersji nic takiego nie ma... Ani w samym programie, ani w katalogu z programem (znalazłem jedynie tam programik "sfvstserver" - odpala się takie małe okienko i nic więcej).
Nawet gdy daję renderowanie nie ma opcji aby zaznaczyć: "Render using networked computers"
Za bardzo nie potrafię też czegoś się doszukać na stronie Vegas'a ani w helpie nie wyszukuje nic z tym związanego.

Czy mogę prosić o jakiś porady? Ewentualnie wyjaśnienie sytuacji

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość
Tomek
Odpowiedz
Odgrzewam temat i odpowiadam - jakoś przeoczyłem tego maila. W Vegas 10 póki co zlikwidowano możliwość renderingu sieciowego.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Coś za dużo ostatnio wycinają z Vegasa. Smart rendering dla AVCHD (nawet MAGIX Video deluxe 16 Plus za 99 dolców ma to), rendering sieciowy... Brak kodeka edycyjnego... Niedobrze.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości