Ruchome zdjęcia
Cześć! Chciałbym "poruszać" zdjęciami. Chodzi mi o to, aby zdjęcia się przybliżały lub oddalały, przesuwały itp.

Szukałem na forum ale nic takiego nie znalazłem.

W miarę mozliwości proszę o szybką odpowiedź, najlepiej w bezpośredniej wiadomosci. Z góry dziękuję!
Odpowiedz
Było wielokrotnie, chyba nawet wczoraj. Użyj pan/crop oraz track motion.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki, ale wiele mi to nie wyjaśnia bo niestety od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tego cuda i nie wiem jeszcze nic.
Jakbyś mógł to wysłałbyć mi linka gdzie to było to zaoszczedzimy wiele czasu.
Odpowiedz
Przerób "interactive tutorials", które pojawiają się przy włączeniu Vegasa - poznasz podstawy programu. Wątpię, aby ktoś Cię prowadził za rączkę na etapie "jak zacząć". Nie od tego jest forum.
Odpowiedz
Nie mógłby mi ktoś udostępnić linka, w którym była juz mowa o moim temacie?
Szukam i szukam, ale znależć nie mogę.
Dodam jeszcze ze przerobiłem podstawy ale nic tam nie było o moim problemie.
Odpowiedz
Na tym forum nie znajdziesz tematu: "jak używać Pan/Crop", bo zdaje się jesteś pierwszą osobą, która pyta o tak podstawową rzecz.

Natomiast jakbyś przerobił "interactive tutorials", to byś zobaczył rozdział:
"Editing Video and Still Images", a w nim temat: "How to Crop, Scale and Rotate Video".

w Vegasie:
- Klikasz ikonę Pan/Crop;
- kadrujesz zdjęcie tak, jak ma wyglądać na początku;
- tworzysz na osi czasu (timeline) w oknie Pan/Crop nowy keyframe (klatka kluczowa - punkt);
- kadrujesz zdjęcie z większym przybliżeniem.

W ten sposób zdjęcie się będzie powiększać po odtworzeniu.
Odpowiedz
Dobra sorki-jednak było.
Chociaż nie o to mi chodziło, ale w sumie to przyda się i moze być nawet lepsze.
Dzięki jednak za cierpliwość i wyrozumiałość, a także za pomoc w rozwiazaniu problemu, który problemem nie powienien jednak być.
Odpowiedz
Nie ma sprawy, jak będziesz czegoś potrzebował, pytaj. Od tego jest forum.
Odpowiedz
Bunch - z jednym zastrzeżeniem. Kolega napisał:
Cytat:Dzięki, ale wiele mi to nie wyjaśnia bo niestety od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tego cuda i nie wiem jeszcze nic.

Naprawde mam to głeboko w nosie, że kolega nie ruszył dupska i nie przerobił podstaw. Zgodnie z naszymi regułami post powinien polecieć do kosza natychmiast a do kolegi warn. Nie przerobił nawet wbudowanych tutków.
Oczywiście będziesz zaraz płakał, że tutki nie są zrobione jak dla debili i nie pokazują krok po kroku i absolutnie wszystkie nie tłumaczą.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
to był sarkazm :)
Odpowiedz