Obraz skacze przy kilku ścieżkach, BŁĄD
Otóż już nie pierwszy raz mi się to zdarza że jak ustawie kilka ścieżek filmu jedna pod drugą to obraz zaczyna skakać jak stara taśma wideo. Sprawdzałem na 3 różnych komputerach w różnych wersjach programu oraz z różnymi filmami, i za każdym razem jest tak samo.

Najlepiej będzie jak to pokaże, przypominam że filmiki są 100% sprawne, nie mają żadnych ucięć, to się dzieje nie regularnie, po prostu jedna ścieżka więcej filmu i już pokazuje się ten błąd KTÓREGO NIE MOŻNA COFNĄĆ CTRL+Z.

Wersja vegasa 12.0 x64 ale to samo dzieje się na innych wersjach.

Ktoś wie co to za problem i jak go rozwiązać?
Odpowiedz
A jakie są parametry plików, które masz wrzucone do Vegasa?
AVC?

Wyłącz akcelerację GPU w vegasie, zrestartuj vegasa i sprawdź ponownie.
Odpowiedz
(01-22-2014, 16:44)mateuszszar napisał(a):  A jakie są parametry plików, które masz wrzucone do Vegasa?
AVC?

Wyłącz akcelerację GPU w vegasie, zrestartuj vegasa i sprawdź ponownie.

Sprawdzałem jako plik .avi .mp4 .wmv nie ma znaczenia jaki to plik wideo.
Co to ten akcelerator GPU?

Aha zauważyłem jeszcze że po zapisaniu projektu, i po ponownym go uruchomieniu wszystko działa normalnie, ale po krótkiej zabawie z vegasem problem znowu się pojawia.
Odpowiedz
(01-22-2014, 19:21)j0hny21 napisał(a):  Sprawdzałem jako plik .avi .mp4 .wmv nie ma znaczenia jaki to plik wideo.
I we wszystkich jest kodek AVC :)

Naucz się, że rozszerzenie (kontener) nie ma nic wspólnego z kodekiem (sposób kodowania strumienia video - w tym przypadku)

Cytat:Co to ten akcelerator GPU?
Korzystanie z mocy karty graficznej do pewnych obliczeń nad obrazem (coś, co normalnie wykonuje procesor CPU, jest liczone przy pomocy procesorów strumieniowych CUDA w karcie graficznej - GPU... zwykle daje duże przyspieszenie, i wiele kłopotów ;)

Options > Preferences > Video > "Gpu Acceleration of video processing".

Cytat:Aha zauważyłem jeszcze że po zapisaniu projektu, i po ponownym go uruchomieniu wszystko działa normalnie, ale po krótkiej zabawie z vegasem problem znowu się pojawia.
Kodek się "zapycha", upraszczając bardzo i mówiąc łopatologicznie (bo GPU dostaje dwa różne strumienie, które rozkodowuje jednocześnie... co mu jak widać nie idzie). Dla testów... jak ustawisz klipy w ten sposób, aby nie nakładały się na siebie (w jednym momencie był TYLKO JEDEN klip zakodowany AVC) - to nie będzie problemu.

Żeby było śmieszniej, to nie jest to regułą. Nie wszystkie filmy zakodowane AVC wywołują ten problem. U mnie występuje TYLKO przy klipach nagranych programem dl zrzutów - Action!, ale ten posługuje się swoją autorską odmianą kodeka AVC - o czym użytkownik jest informowany w regulaminie programu, więc ciężko mieć pretensje... poza tym zawsze można ten materiał przekodować do jakiegoś bardziej montażowego formatu.
Odpowiedz
(01-22-2014, 19:36)mateuszszar napisał(a):  
(01-22-2014, 19:21)j0hny21 napisał(a):  Sprawdzałem jako plik .avi .mp4 .wmv nie ma znaczenia jaki to plik wideo.
I we wszystkich jest kodek AVC :)

Naucz się, że rozszerzenie (kontener) nie ma nic wspólnego z kodekiem (sposób kodowania strumienia video - w tym przypadku)

Cytat:Co to ten akcelerator GPU?
Korzystanie z mocy karty graficznej do pewnych obliczeń nad obrazem (coś, co normalnie wykonuje procesor CPU, jest liczone przy pomocy procesorów strumieniowych CUDA w karcie graficznej - GPU... zwykle daje duże przyspieszenie, i wiele kłopotów ;)

Options > Preferences > Video > "Gpu Acceleration of video processing".

Cytat:Aha zauważyłem jeszcze że po zapisaniu projektu, i po ponownym go uruchomieniu wszystko działa normalnie, ale po krótkiej zabawie z vegasem problem znowu się pojawia.
Kodek się "zapycha", upraszczając bardzo i mówiąc łopatologicznie (bo GPU dostaje dwa różne strumienie, które rozkodowuje jednocześnie... co mu jak widać nie idzie). Dla testów... jak ustawisz klipy w ten sposób, aby nie nakładały się na siebie (w jednym momencie był TYLKO JEDEN klip zakodowany AVC) - to nie będzie problemu.

Żeby było śmieszniej, to nie jest to regułą. Nie wszystkie filmy zakodowane AVC wywołują ten problem. U mnie występuje TYLKO przy klipach nagranych programem dl zrzutów - Action!, ale ten posługuje się swoją autorską odmianą kodeka AVC - o czym użytkownik jest informowany w regulaminie programu, więc ciężko mieć pretensje... poza tym zawsze można ten materiał przekodować do jakiegoś bardziej montażowego formatu.

kodowanie nie mam pojęcia jakie jest :D

Wyłączyłem ten gpu akcelelator ale dalej jest to samo, zostane chyba przy tym że jak zapisze i otworze ponownie projekt to się naprawia.

dzieki za odpowiedz mimo wszystko
Odpowiedz