Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
film weselny - jakie ustawienia?
Witam
Potrzebuje zrobić film z wesela. Mam kilkaset zdjęć i filmów. Che to scalić i zrobić fajny film w dobrej jakości. Chce zacząć od ustawień. Czy możecie mi podaj jakie ustawienia były by najlepsze dal takiego filmu. To nie będzie film na youtube ale chce go nagrać na płytkę i pokazywać znajomym, wiec musi byc w dobrej rozdzielczości.,
A tak dokładniej? SD? HD? Coś więcej powiedz. Takim bezpiecznym standardem jest póki co DVD. Na normalną płytkę wejdzie Ci godzina filmu dobrej jakości. Czasem trochę więcej, w złych warunkach mniej.

Maciej Lewandowski - efix.pl
No mysle ze w HD bo zawsze potem bede mogl jak cos przejsc do SD

chodzi mi o to ze daje w sony vegas 12: file->new project i wyskakuje okienko. Jakie mam tam dać ustawienia w poszczególnych zakładkach VIDEO/AUDIO/RULER/Audio CD
Chodzi mi o to żeby mi ktoś porobił screeny tych zakładek i krok po kroku pozaznaczał najlepsze ustawienia.
Bo np. w template jest w ch.....re tych ustawień i teraz nie mam pojęcia ci by tu wybrać.
Będę wdzięczny za szybka pomoc bo czas mnie goni a chce zaczac od ustawien na samym poczatku niz robic film i potem ustawiac program dopiero.
A jaki masz materiał wsadowy (surówkę)?
Bo to też trochę ważne :)

ps. Odczytaj za pomocą programu MediaInfo
nie wazna surówka- podajcie mi ustawienia a ja dostosuje wszyskto do tego
A przeplot?
A rozdzielczość?
PAR?
Dźwięk?

Nie ważne? To weź pierwszy lepszy template HD - PAL i będzie ok.

Jeśli chcesz wycisnąć lepszą jakość (a przy tym mieć zoptymalizowane ustawienia pozwalające uzyskać płynny podgląd i mniej problemów przy montażu, oraz lepszy render - szybszy i bezproblemowy; to postaraj się odpowiedzieć na moje pytanie. Nikt Ci nie poda parametrów nie znając Twojej surówki - bo to najzwyczajniej w świecie nie ma sensu.
Możemy się domyślać, że masz materiał 50i upper w rozdzielczości 1920x1080, ale jeśli masz HDV? albo HD1080 25p?
Do każdego są inne ustawienia.
Rozumiesz teraz?
1920x1080,
Mateusz facet nie rozumie, wie swoje, szkoda czasu na dyskusje. List wędruje do kosza.

Maciej Lewandowski - efix.pl
nie rozumie- chyba po to jest to forum zeby wytłumaczyc
jakie mam ustawienia podac?
zdjecia sa nastepujace

szerokosc 2048 pixeli
wysoksoc 1536
rozdzielczosc 300dpi
(01-26-2014, 13:58)chieslaw3 napisał(a):  ...chyba po to jest to forum zeby wytłumaczyć
Właśnie nie. Forum, to dyskusja, a nie bezpłatne lekcje...

Cytat:jakie mam ustawienia podac?
Niewyraźnie napisałem wyżej?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości