Błąd podczas przesyłania Filmu z kamery Sony
Witam Panowie. Mój problem pojawił się gdy klient wysłał kamerę mini DV Sony DCR-HC51E.Problemów jest sporo a więc.Zakupiłem kartę Firewire podłączyłem do kompa wszystko pięknie się zainstalowało Programy widzą kamerę wszystko świetnie do puki nie zacznę przesyłać plików z kamery nie raz prześle się połowę filmu i jest ok nie raz po 5 sek wyskakuje błąd iż kamera została odłączona.Nie wiem o co chodzi ;/ Zmieniałem kable aktualizowałem sterowniki zmieniałem programy wszędzie to samo może ma ktoś pomysł ??. Kolejna sprawa to że komputer nie widzi kamery gdy podłącze zasilanie do Sony DCR-HC51E co mnie zdziwiło. W kamerze zrobiłem reset też nic nie pomogło sprawdzałem Menu w kamerze ale nic nie znalazłem proszę o Pomoc. Kontroler IEEE 1394 zgodny z OHCI tak na marginesie. Przesyłałem pliki w Sony Vegas 12 Pinacle studio 14 i Movie Maker wszędzie ten sam błąd.
Odpowiedz
A jaki system masz zainstalowany, to mamy zgadywać?

Próbowałeś podmienić sterowniki FireWire na starsze (legacy)?
http://sonyvegas.info/Temat-Problem-ze-z...ght=legacy
Odpowiedz
System to Windows 7 64 bit. Tak zmieniałem nie pomogło.na obecną chwile przesłałem 80% Plików i co z tego jak bateria padnie.A jak nie bateria to błąd .
Odpowiedz
Kontroler oparty na chipie NEC'a?
Odpowiedz
Na chipie VIA. To jest ta karta http://www.komputronik.pl/product/77942/...World.html
Odpowiedz
A złącze w kamerze na 100% dobre?
Najlepiej by było sprawdzić inną kamerę na Twoim komputerze, żeby wykluczyć błąd po stronie kamery (ewentualnie tę samą kamerę na innym komputerze).
Odpowiedz
Najgorsze jest to że nie mam gdzie sprawdzić tej kamery mam 2 komputery ale ten drugi to laptop bez firewire.Na obecną chwilę udało mi się przesłać filmy z 3 kaset bez żadnego błędu..Ale tylko gdy w Kamerze jest zamknięty panel LCD.Wcześniej gdy był otwarty wyskakiwał błąd.Dziwny ten sprzęt Teraz mnie martwi to zasilanie.
Odpowiedz
Wejdź do menedżera urządzeń i zmień sterownik na "kontroler hosta 1394 zgodny z OHCI (starszy)". Może pomoże.
Odpowiedz
(01-18-2014, 12:47)Pinto napisał(a):  Wejdź do menedżera urządzeń i zmień sterownik na "kontroler hosta 1394 zgodny z OHCI (starszy)". Może pomoże.

Już tego próbowałem i nic się nie zmieniło;/ Właśnie instaluje inne sterowniki.Ale czy to coś da to wątpię.W każdym razie dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Spróbuj załatwić od kogoś inną kamerę lub jakieś urządzenie firewire...
Na moje oko kamera ma zwalone wyjście, stąd też problem z ładowaniem
Odpowiedz