Problem z podglądem (Shift + B)
Otóż kiedy zaznaczę sobie kawałek klipu, po wciśnięciu Shift + B, renderuje (kompletnie nie wiem jak to nazwać) tylko 0,10 sek. Co mam zrobić, żeby było tak jak wcześniej?
Odpowiedz
Wystarczy przeklikać menu i od razu widać:

[Shift+B] - Build dynamic RAM Preview - renderowania zaznaczonego obszaru do RAMU w celu późniejszego odtworzenia "bez obliczania w czasie rzeczywistym".
Oczywiście ograniczeniem jest tutaj ilość RAM przeznaczone do takiego podglądu (Preferences -> Dynamic RAM Preview max...).
Jeśli nie masz wystarczającej ilości RAMU, możesz użyć prerendering [Shift+M]- działa podobnie, tyle że zrenderowany materiał jest przechowywany na dysku (w miejscu wybranym w ustawieniach projektu), i siedzi tam do pierwszej wprowadzonej zmiany. Możesz prerenderować nawet cały projekt, ale bardziej opłaca się tylko newralgiczne momenty (poza tym lepiej prerenderować dużo małych fragmentów, ponieważ w razie wprowadzenia zmiany, znikną jedynie te prerendery, które zahaczają o modyfikowany fragment).
Odpowiedz
Cytat:Oczywiście ograniczeniem jest tutaj ilość RAM przeznaczone do takiego podglądu (Preferences -> Dynamic RAM Preview max...).

Spoko, nawet jak mu tam przeznaczyłem 8 GIGA RAMU, to i tak wywala buforowanie po pierwszych kilku sekundach w nierzadkiej liczbie przypadków.
Odpowiedz
Bunch - odpuść sobie. Ja piszę o normalnych użytkownikach i sprawnych - dobrze działających komputerach. U Ciebie nawet zwykły render wywala co drugi raz... więc jesteś poza obszarem 3sigma (poza normą).
Odpowiedz
Wywala co 2-gi raz, ale tylko w przypadku CUDÓW z AVC. Na innych nie wywala (często).
Odpowiedz
tak czy inaczej...
Teraz jeszcze problem z Dynamic RAM Preview. Wcześniej z kadrą dźwiękową (zintegrowaną).

Powinieneś spisywać te wszystkie "gwiazdki" Twojego komputera.
Ja nie twierdzę, że u Ciebie to nie działa, czy to, że nie wywala renderów... Ja tylko piszę, że nie jest to norma. Musisz czuć się wyróżniony :)
Odpowiedz