Video mashup
Witam wszystkich!

Wpadłem na pomysł, żeby zrobić sobie mashup pod pewien kawałek. Pierwsze moje pytanie, tyczy się samego procesu, mianowicie: mam rozumieć, że mashupy robi się po prostu wycinając poszczególne części danego filmu spośród dużej ilości takich plików? Po kolei wrzucam do Vegasa pliki video, wycinam ten fragment który mi się podoba i ustawiam w odpowiednim miejscu na osi. I tak cały czas?

Drugie moje pytanie tyczy się samego projektu. Nie mam pojęcia jakie mam ustawić parametry, bo przecież większość moich plików video będzie różnego formatu, różnej rozdzielczości etc. Jakie dokładnie ustawienia powinienem wybrać?

Kolejnym problemem jest to, że podgląd tnie mi się wręcz niemiłosiernie (nawet na draft -> auto), ale myślę, że ma to związek z właśnie błędnymi ustawieniami projektu. Komputer, na którym pracuję jest bardzo w porządku, więc to na pewno nie wina sprzętu.

Za pomoc z góry dziękuję.
Odpowiedz
Nie mam pojęcia co to mashup a szukać mi się nie chce, ale jakbyś tak zgodnie z naszymi regułami podał jakiego masz Vegasa, jaki komputer, co chcesz zrobić z wynikowym plikiem itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Zapomniałem zupełnie, przepraszam.
Pracuję na Vegasie 11, konfiguracja mojego komputera to:

AMD FX-8320
8GB RAM
AMD Radeon HD 7700
Windows 7 64-bit

Plik wyjściowy chciałbym umieścić na YT.
Odpowiedz
Ogólnie zasada jest (chyba - poprawcie mnie koledzy jeśli klepię bzdury): ustawienia projektu najlepiej takie jak pliki wejściowe - jeśli masz kilkanaście różnych plików zakodowanych w różnych kodekach, o różnych rozdzielczościach - najlepiej wybrać jeden i przekonwertować do jednego formatu i rozdzielczości - wtedy patrz wyżej ;)

Jeśli chodzi o render to w formacie odpowiednim do przeznaczenia, co akurat było opisywane kilkukrotnie na forum jeśli chodzi o Youtube. :p

Kod:
Sony AVCHD

Video Format: AVC
Frame size: same as input
Profile: high
Entropy coding: CABAC (podobno daje lepsze rezultaty od CAVAC*)
Frame rate: same as input
Field order: najlepiej none (progressive), ale jeśli wcześniej był przeplot trzeba go najpierw odpowiednio "przekształcić" (jak na złość zapomniałem jak się to nazywa) do progresywnego
Pixel aspect ratio: same as input
Bit rate: 4 000 000 (moim zdaniem to takie minimum, podobno przy tej wartości Youtube nie przetwarza zbędnie materiału, choć to trochę mało, polecam ustawić ~10 000 000 - generalnie im więcej tym lepiej, ale nie należy przesadzać)

Audio format: AAC
Sample rate: same as input
Bitrate: 128 000 (min.)
Audio coding mode: same as input

Format: MP4 file format (.mp4)

Video rendering quality: Best
*źródło

Pamiętaj zawsze, że na forum istnieje opcja "szukaj".
Odpowiedz
jeśli masz różną surówkę, nie musisz przekodowywać do jednego formatu - przecież zrobisz to podczas renderingu, a każdorazowe przekodowywanie to strata jakości (mówimy o 99.9% czyli kodekach stratnych).
Dodatkowo należy dodać, że usuwamy przeplot, jeśli taki występuje, a chcemy odtwarzać film na komputerze (możemy zostawić, jeśli film trafia docelowo na BluRay lub DVD).
Odpowiedz
Też nie wiem co to jest mashup.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości