Film DVD na płycie 8,5 GB
Film coraz bardziej mi się wydłuża i chyba nie zmieści się na 2 płytach DVD.
Czy można użyć płyt 8,5 GB ?

Chodzi mi o to czy wszystkie odtwarzacze będą czytać takie płyty ?
Odpowiedz
Ja posiadam kino domowe Philipsa i niestety nie radzi sobie z nagrywanymi płytami dwu warstwowymi ale w nowszych modelach może jest lepiej .
Odpowiedz
Czyli wszystko jasne.
Odpowiedz
teoretycznie wszystkie odtwarzacze powinny to czytać (większość filmów DVD z sklepów, to właśnie płyty dwuwarstwowe), ale wiadomo jak jest... Jakość płyt + jakość nagrywarek...
Jeśli masz dobrą nagrywarkę i kupisz porządną płytę, to powinno nie być problemu.
Odpowiedz
Nagrywanie (większa ilość) w firmie drukującej i wypalającej hurtowo.
Jeszcze nie pytałem o ceny i jakość płyt, może powiedzą coś ciekawego w tym temacie.

Czyli mam rozumieć że puszczenie w obieg filmów na płytach dwu warstwowych to zupełnie normalna rzecz ?
To dla mnie ważne bo co prawda nie ja płacę za produkcje ale ode mnie zależy na jakich płytach to "poleci".
Odpowiedz
Tak. Płyty dwuwarstwowe są jak najbardziej normalne.
Odpowiedz
Ale filmy w sklepach są sprzedawane zwykle na płytach tłoczonych, a taka firma, która hurtowo wypala płyty na zamówienie prawdopodobnie rzeczywiście je wypala, a nie tłoczy...
Jakość tłoczonych jest zawsze większa niż wypalanych, a czy to ma jakieś znaczenie dla odtwarzacza? Nie wiem, może po pewnym czasie (kilka-kilkanaście lat).

EDIT: Może jednak twoja firma tłoczy płyty, bo całkiem łatwo wygooglowałem firmę, która oferuje tłoczenie, ale najmniejszy nakład zaczyna się od 500 sztuk :]
Odpowiedz
Niskie nakłady ZAWSZE są wypalane. Aby płytę wytłoczyć, należy wykonać matrycę, która jest po prostu droga, więc poniżej pewnych nakładów cena jednostkowa musiałaby być tak wysoka, że po prostu nie oferuje się takiej opcji. Później - jak masz matrycę, cena jednostkowa to grosze.

I owszem - jest ogromna różnica między płytą tłoczoną, a nagrywaną.
Ale również jest różnica między płytą nagraną na zwykłej nagrywarce za 100-150zł, a nagrywarkami PLEXTOR czy PIONEER (często z szklanymi soczewkami), które często są stosowane właśnie w duplikatorach (stąd też ich cena).

Sam swego czasu zainwestowałem w PLEXTORA (BD), bo miałem dość wypalania płyt na chybił-trafił, i sprawdzania, które się nadają do oddania, a które pójdą w kosz.
Jak masz dobrą nagrywarkę, dobre płyty, to ryzyko pojawienia się problemu oczywiście nie zniknie ;) ale prawdopodobieństwo znacząco zmaleje.
Odpowiedz
Film w ilości tyś. sztuk może, lub więcej.
Czyli zapewne będzie tłoczony.
Odpowiedz
Plextor już od dawna rebrandował napędy, a jedynym ich wkładem był firmware, a kilka lat temu prawo do używania marki Plextor nabył PLDS (Philips & Lite-On Digital Solutions). Obecne napędy Plextor to oczywiście tylko rebrandowane produkty nie tylko ze stajni PLDS. Przykładowo PX-B940SA to konstrukcja Pioneera, a PX-LB950SA to LiteOn. Ja wybrałem napęd LG i nie narzekam:)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości