zapis do MP4
Witam!

Jakich najlepiej ustawien uzyc aby wyeksportowac/zrenderowac material do MP4 w Sony Vegas Pro 9?
Chodzi mi o to, ze uzylem jednego z ustawien do eksportu do formatu MP4, ale niestety moj WD Player krzyczal "no audio channel", bo okazalo ze dzwiek jest zakodowany kodekiem o ile dobrze pamietam "tocam". Jedynie VLC mi odtworzyl ten plik, nawet oryginalny PowerDVD, ktory mam tego nie lyknal.

Dlatego chcialbym zapisac projekt do formatu MP4 z dzwiekiem/kodekiem bardziej popularnym np. AC3.
Dodam, ze chodzi o material jakosci Full HD nagrany Canon HF100.
Gdy uzywalem ustawien zapisu Blu-Ray lub AVCHD to albo zawieszal mi sie przy 7% albo dzwiek byl jakis skopany.

Pozdrawiam
Kamyk79
Odpowiedz
Wybierasz tak jak poniżej pokazałem?
[Obrazek: mp4p.png]
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Tak wydaje mi sie, ze wlasnie tak ustawialem.
Sprawdzilem moj filmik z formatu MP4 ma kodek dzwieku "twos", kanaly: stereo, czestotliwosc probkowania: 48000 Hz, bitow na probke: 16.

i to jest wlasnie ten filmik, ktory nie dziala na WD Playerze i w Power DVD.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Hmm, nie powinien mieć żadnych kodeków, bo defaultowo jest PCM bez kompresji. Pokaż screeny jakieś z ustawień renderingu. Zakładki video, audio, etc.
Odpowiedz
Nie wiem czy mialem dokladnie takie same ustawienia jak te ponizej, ale byc moze to byly wlasnie takie, bo skads ten kodek, o ktorym pisal przy okazji poprzedniego posta musial sie wziac.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Wyrenderuj jakieś 4-5 minut filmu, ale z ustawieniami 24p, a nie 50i i sprawdź czy dalej masz to samo. Bo jeżeli mówisz, iż jest to Full HD to powinieneś korzystać z tego HQ 1920x1080-24p
Odpowiedz
a czy mogłbys mi wytłumaczyć dlaczego nie w 50i. Material zrodlowy mam w 50i
Odpowiedz
http://pl.wikipedia.org/wiki/1080i
http://pl.wikipedia.org/wiki/1080p

W skrócie, przy 24p nie masz przeplotu.
Odpowiedz
no tak, ale jezeli odtwarzam na telewizorze to przeplot mi jest raczej potrzebny, czyz nie?
Odpowiedz
Zależy jaki. A poza tym to już wszystkie nowe telewizory łykają te bez przeplotu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości