Podgląd, renderowanie - Problem
Witam

Chciałem pobawić się funkcją nagrywania w aparacie i jest fajnie, ale mam problem z obróbką filmu.
1. Na podglądzie jakoś dziwnie wygląda obraz. Tak jakby stracił dużo na jakości i był przesycony? Sprawdzane na plikach z rozszerzeniem MOV i MP4. Żeby było ciekawiej to ze zdjęciami jest to samo.
2. Nie potrafię renderować, a raczej nie renderuje się. Nie wiem jak to opisać, ale wygląda to tak, że raz renderuje, a innym razem nie renderuje. W większości renderowanie nie działa, a jak już uda się zapisać po obróbce plik to wygląda tak jak na podglądzie - tragicznie.

Zdjęcie prezentujące jak to wygląda:

[Obrazek: imgbjpg_ephwhhp.jpg]

[Obrazek: orgpodjpg_ephwhhx.jpg]

Czasem nawet cały obraz jest czarny podczas renderowania.

Wersja programu: SV PRO 12.0
System: Win 7 Ultimate SP1, 64 bitowy
Filmy nagrywane aparatem Nikon D5100 w formacie MOV, a renderować próbowałem na różne (np. mp4).
Moim głównym celem jest poprawienie jakości oryginalnego obrazu i zapisanie go w wysokiej rozdzielczości. Na chwilę obecną na starcie SV "psuje" jakość obrazu. Mam k-lite zainstalowany.
Odpowiedz
A używasz podstawowego renderu do .mp4 ?
Odpowiedz
Odinstalowałem k-lite i zaczęło renderować, ale bardzo długo to trwa. Dziewięć minut filmu, czas leci, a tu 1% postępu nie chce wskoczyć. Procesor mam 3.50 GHz i 8 giga ramu.

Najbardziej interesuje mnie ten nienaturalny kolor plików filmowych i zdjęć, które zostaną przeciągnięte na oś czasu. Na podglądzie również jakoś dziwnie to wygląda. Najbardziej interesuje mnie rozwiązanie tego problemu.
Odpowiedz
Co do kolorów, przeciągnij z VideoFX > Color Corrector > "Computer RGB to Studio RGB" na event.
Odpowiedz
Nie mam tam "Computer RGB to Studio RGB". Poza tym to chyba na podglądzie powinno być jak w oryginale, a nie SV sam zmienia kolor obrazu na jakiś lipny. Po renderowaniu tak samo wygląda jak na podglądzie.
Odpowiedz
Nikt nie potrafi pomóc?
Odpowiedz
Dostałeś odpowiedź, to, że "chyba na podglądzie powinno być jak w oryginale" to tylko Twoje przekonanie. Nie wiem czemu nie masz wskazanego presetu.
Poczytaj forum i pytania "inne kolory", "różne kolory". Powywalaj wszelkie pierdoły typu k-lite, poczyść system.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(01-04-2014, 20:17)pestka616 napisał(a):  1. Na podglądzie jakoś dziwnie wygląda obraz. Tak jakby stracił dużo na jakości i był przesycony? Sprawdzane na plikach z rozszerzeniem MOV i MP4. Żeby było ciekawiej to ze zdjęciami jest to samo.
Kolego pestka616
Nie wiem skąd zaczerpnięte jest pierwsze zdjęcie(oryginał)? Domyślam się, że z jakiegoś playera.
Też, kiedyś zastanawiałem się nad kolorami w Sony Vegas 12 w plikach mts, mp4, mov. I doszedłem do wniosku, że są dwie drogi. Zaakceptowanie tego faktu, albo zmiana edytora. Wiem to jest kolejny wydatek.
Jak poradzić sobie ewentualnie z tym problemem. Widzę, że renderowałeś (bezstratnie? mov->mp4). Dlaczego do mp4? Wiem, dziwne pytanie.
Spróbuj bezstratnie rederować z mov,mp4 do avi(h264), ścieżkę dźwiękową przekonwertować z aac do mp3 i dopiero zaimportować plik avi do Sonego i porównywać zdjęcia.
Powinno być lepiej. Pozdrawiam

PS Zamieszczam zdjęcia poglądowe
Plik importowany AVCHD 1080p50, system Windows 8.1, eksport AVI kodek X264 ver.2273
http://www.sendspace.com/file/4jjqf0
Odpowiedz
Najbardziej podobają mi się rady na chybił - trafił...
Najpierw warto zgłębić temat kolorów... A później radzić avi z h.264 oraz przekodowanie dzwieku do mp3...
Odpowiedz
(01-05-2014, 4:00)Piciu napisał(a):  Co do kolorów, przeciągnij z VideoFX > Color Corrector > "Computer RGB to Studio RGB" na event.
Tylko czemu Vegas notorycznie to psuje i każdorazowo trzeba to ustawiać?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz