Problem z dźwiękiem po zrenderowaniu
Witam. Od niedawna zacząłem swoją przygodę z Sony Vegas jak widać skoro piszę w dziale newbies. Mam taki problem otóż obrabiałem krótki filmik w programie używając ustawień z tego filmu, ale po zrenderowaniu go w wysokiej rozdzielczości film w formacie avi bez kompresji ma dziwne trzaski jeśli chodzi o dźwięk oraz troszeczkę się tnie. Natomiast gdy renderuję w niższej rozdzielczości to jest OK. Dodam, że przy renderowaniu w pierwszym przypadku używałem ustawień z pliku filmowego. Dla objaśnienia sytuacji dodam screena ustawień projektu oraz przy renderowaniu. Czy problem jest spowodowany złym doborem ustawień czy może sprzęt jest za słaby? Co mogłem zrobić nie tak?[amoff][/amoff]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
wyrenderuj tak, jak zalecamy do YT, tyle że z większym bitratem (większą przepływnością - np. około12-15Mbps).
Kodek AVC.
Masz do wyboru Sony AVC lub MainConcept AVC.
Tym drugim wyciśniesz lepszą jakość przy niższym bitrate, ponieważ ma opcję dwuprzebiegu (renderowania będzie trwało dwa razy dłużej, ale jakość będzie lepsza - szczególnie przy niższych bitrate'ach).

Parametry - jak w ustawieniach projektu.

AVI bez kompresji zajmuje bardzo dużo miejsca, więc przewalenie takiej ilości bitów na sekundę sprawia problem Twojemu komputerowi. Normalne dla zwykłego komputera i zwykłego odtwarzacza (typu MediaPlayer).
Odpowiedz
No tak działa jak złoto. Powinno teraz być dobrze:)
Odpowiedz