Renderowanie
Witam!

Obrabiam filmiki w Sony Vegas 12, lecz filmiki które obrobiłem po renderowaniu zajmują bardzo dużo miejsca :> Konwertuje je w "DiviX Converter" ale one nie wyglądają już tak ładnie.

Słyszałem coś o konwertowaniu 720pk 30 klatek ale nie mogę tego znaleźć w sony vegasie ...

Np. filmik 1 minuta zajmuje mi około 4gb po renderowaniu.... Ktoś wie co robić? Może jakoś pomóc?
Odpowiedz
zastosuj odpowiedni kodek (najkorzystniej zwykle wypada AVC - w vegasie dostępny w dwóch odmianach - Sony AVC (zgodny z BluRay i kamerami sony), oraz MainConcept AVC (umożliwiający m.in. na kodowanie w dwuprzebiegu oraz z wyższymi wartościami przepływności).

Jeśli chodzi o ilość klatek - to renderujesz tak, jak masz ustawiony projekt - czyli tak, jak w plikach źródłowych. Są oczywiście inne przypadki, ale norma to zachowanie parametrów z surowych plików (aby jak naj mniej stracić na jakości). Jedynie można usunąć przeplot, jeśli występuje w materiale z kamery.
Odpowiedz
A jakieś namiary/link na ten kodek ?
Odpowiedz
Istnieje takie coś jak: wyszukiwarka google.
Odpowiedz
@kojak! Umiesz czytać ze zrozumieniem?
To powoli, jeszcze raz: "zastosuj odpowiedni kodek (najkorzystniej zwykle wypada AVC - w vegasie dostępny w dwóch odmianach..."

@Not4YouBabe - mógłbyś sobie darować takie uwagi, szczególnie że jesteś początkujący na forum, a Twoje wpisy to:
- jak zrobić efekt...
- unboxing...
- i ta, jakże trafna uwaga nt. google.

Widać, że Ty też nie masz pojęcia o AVC skoro piszesz takie rzeczy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości