Przycięcie i przesunięcie
Wyciąłem jakieś 3 min z projektu, jak mam dosunąć całą resztę o te 3 min by nie powstała pusta przestrzeń???? Proszę o pomoc.
-------------
Mój sprzęt: kamera sony hdr cx570e, statyw 50AV, mikrofon HST1, sony imagination studio 4, komputer: lenovo ideapad y560,procesor i7, 16GB ram,geforce 660MX, win7ultimate 64-bit, Ipad 2
Odpowiedz
Auto ripple...
Odpowiedz
Lub ctrl x + ctrl v
Odpowiedz
włączasz "auto ripple" (all tracks, markers, regions), zaznaczasz pustą przestrzeń, klikasz "delete" - i przesunięte.
Odpowiedz
o teraz lepiej - rozumiem, dzięki koledzy, oba dobre.

tutaj jeszcze dodaję wizualne użycie tej funkcji jak ktoś nie wie gdzie szukać

Odpowiedz
Hej!
Podczepie się pod temat, gdyż poniekąd dotyczy takich działań. Otóż gdy chcę coś dodać w środku klipu to z przesunięciem nie mam problemów, ale efekty zostają w miejscu co powoduje rozsynchronizowanie dalszej części klipu. Wygląda na to jakby efekty były sprzęgnięte bardziej z muzyką niż z klipem, a dodawałem je do zdjęć za pomocą Event FX. Może coś pominąłem, czegoś nie zaznaczyłem żeby przesuwały się razem z nagraniami?
Odpowiedz
Kliknąłeś pewnie bezmyślnie na ikonkę, nie zaznaczając "all..."

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Na przyszłość proponuje przeczytać dokładniej problem zanim bezmyślnie udzieli się "porady".
Btw problem rozwiązany metodą prób i błędów, napisze ponieważ może się komuś przydać kto oprócz prostego montażu wykorzystuje Sony Vegas'a również do efektów, a musi wprowadzić zmiany w projekcie. W okienku Event FX należy zaznaczyć opcję "Sync Cursor to Media Timeline", to przycisk z ikonką kursora i kłódki. Trzeba jednak pamiętać że dalsze operacje na osobnej 'cegiełce' z klipem typu wyciąganie/skracanie powoduje rozjeżdżanie się efektów.
Odpowiedz