Stopka od Rode SVM
Witam znowu po długiej przerwie. ;)
Kupiłem dawno temu (ale nie tak dawno, żeby zdążyła się skończyć 10-letnia gwarancja) mikrofon Rode Stereo VideoMic, kiedyś pękła mi stopka ze zdjęcia
[Obrazek: th_242532328_rode_svm_1_122_147lo.jpg]
w jednym miejscu i jakoś się trzymała jakiś czas w hot shoe mojego 600d. Pisałem do sklepu, w którym kupiłem mic, odpowiedzieli że "naprawa" (cokolwiek mają na myśli) wyniesie ponad 100zł to stwierdziłem, że się nie opłaca. Teraz pękła w innym miejscu i zastanawiam się jak rozwiązać ten problem. Ma ktoś pojęcie, czy można tę część dostać w Polsce? Próbowałem haseł "stopka Rode SVM", ale to nie pomagało. Może ktoś ma na sprzedaż, albo przytrafiło mu się to samo i wie jak sobie poradzić z problemem? Myślicie, że jest sens pisać do Australii do Rode, żeby coś takiego podesłali? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi ;)
PS Widzę, że do Rode VM jest chyba ta sama część.
Odpowiedz
Ta szyna może pękać. Ale widzę tam wejście na gwint 1/4. Użyj adaptera, który z jednej wchodzi na szynę a wychodzi na gwint 1/4. Nie do końca wiem co ci działa a co nie działa, nie wiem co się zepsuło więc trudno mi odpowiedzieć.

[Obrazek: cxb8.png]
Odpowiedz
(12-29-2013, 7:17)Bunch napisał(a):  Ale widzę tam wejście na gwint 1/4.

A ja tam widzę gwint 3/8.
Ale dobry pomysł z tym adapterem, tylko trzeba by było znaleźć 3/8
Odpowiedz
Pękła mi tylko ta najniższa część, która wchodzi w szynę. Problem raczej został rozwiązany - część zostanie zrobiona od nowa (nie do końca wiem jak, sprawę załatwiał ktoś inny). Jak nie zadziała to spróbuję adaptera. ;) Dzięki!
Odpowiedz
Jak to jak? Drukarki 3d, pół godziny i gotowe. Koledze się zepsuła cześć od statywu, a z racji ze w jego biurowcu mieści się firma od drukarek 3d,zgodzili się mu pomóc. Wiec był 100 złotych do przodu i bez zwłoki miesiąca czasu.

(Wiadomość została napisana z mojego telefonu)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości